reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zdanitelné příjmy ze závislé činnossti  (Přečteno 9161 krát)

Andrea

• Host
zdanitelné příjmy ze závislé činnossti
« kdy: 20. 02. 2018, 20:59:38 »
Dobrý den, prosím Vás - mám spor s účetní o "obsah" položky v Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách atd. na řádku 1 označené jako "úhrn zúčtovaných zdanitelných příjmů ze závislé činnosti". Účetní mi tvrdí, že do těchto příjmů spadá pouze, jak ona říká hrubá mzda, bez veškerých nenárokových složek, jako jsou např. prémie, odměny, osobní příplatek apod. Já jsem toho názoru, že i tyto položky, na které není právní nárok (tak jak uvádí § 6 odst. 3 zákona o daních) se musí do tohoto řádku 1, tj. do zdanitelných příjmů, zahrnout.
Může mi tento názor někdo potvrdit, nebo vyvrátit.
Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:zdanitelné příjmy ze závislé činnossti
« Odpověď #1 kdy: 21. 02. 2018, 15:59:44 »
Hrubá mzda má obsahovat všechno - měsíční či úkolovou mzdu, prémie, příplatky, odměny, peníze za dovolenou atd.

To, co jste měl loni v jednotlivých měsících na výplatních páskách, to byste měl mít uvedeno v potvrzení o zdanitelných příjmech. Pokud jste loni dostával nějaké prémie, odměny a další příplatky, tak by měly být v této kolonce obsaženy. Pokud vám někdo tvrdí něco jiného, je to nesmysl.

Andrea

• Host
Re:zdanitelné příjmy ze závislé činnossti
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2018, 12:06:30 »
Děkuji, mám na to stejný názor -- jedná se o zdanitelné příjmy. Podle výplatních pásek mi vychází jiný roční příjem, ale bohužel paní účetní trvá na svém a nechce potvrzení opravit.

Platby GoPay

reklama