reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Přiznání k dani z nemovitostí  (Přečteno 8309 krát)

Pavel

  • Host
Přiznání k dani z nemovitostí
« kdy: 12. 03. 2018, 19:03:05 »
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak je to s touto daní pokud koupě bytu a zapsání do katastru proběhlo na přelomu 2017 / 2018 ... Protože v registru nemovitosí jsem oficiálně zapsán 9.1. 2018 ale návrh na vklad a proběhl už v roce 2017 ... Nějak jsem žil v domění, že když jsem byl zapsán až 9.1 tak přiznání podávám až v roce 2019  (Daň z nabytí nemovitosi už jsem podal a zaplatil)  , ale teď mi někdo tvrdí, že se počítá už jen ten návrh na vklad, což by znamenalo že už jsem 2 měsíce prošvil na podání ... Má cenu se s tím stresovat? zvlášť jen kvůli pár dnům v roce 2017 , nebo to radši začít rychle řešit?   Nikde na internetu nejsem schopen dohledat jak to je když to vyjde takhle na přelom roku. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Jonas

  • Host
Re:Přiznání k dani z nemovitostí
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2018, 20:54:32 »
Danou situaci přesně řeší §13a odst. 11 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, v platném znění https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-338#p13a
Pokud byl vklad zapsán 9.1.2018, máte povinnost přiznání podat do 30.4.2018 (=do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž byl zapsán vklad práva vlastnického do katastru nemovitostí.)


Pavel

  • Host
Re:Přiznání k dani z nemovitostí
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2018, 15:46:22 »
Díky moc za odpověď tohle jsem právě nikde nemohl najít. Nikde se o tom nikdo nezmiňuje.

Právě ty právní účinky mám od 18.12.2017 ale vklad byl proveden až 9.1 , tak to tak snad bude.




 
Platby GoPay

reklama