Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: dluhopisy.cz  (Přečteno 33758 krát)

Tom

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #15 kdy: 06. 03. 2019, 22:24:22 »
Když už jsme u toho, tak bychom si mohli zrekapitulovat dluhopisové portály.

Evidentně největší jsou dluhopisy.cz

Další asi dluhopisomat.cz

a na třetím místě ceskedluhopisy.cz

Ví někdo ještě o nějakých? A vaše zkušenosti?

Co se mne týká, tak dluhopisy.cz - v jednání s nimi problém nebyl. Hlavní a velkou nevýhodu vidím v tom, že asi "nemají odhad". Nějak jim přibývají neplatící firmy, ale zřejmě mají i pár "hvězd" mezi dluhopisy.

Dluhopisomat ještě neznám.

Ceskedluhopisy - jednání v pohodě. Nevnucují se. Problém je, že jsou relativně noví a teprve se ukáže, jestli vybrali firmy, které budou splácet....

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Zbyněk

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2019, 16:38:38 »
Dluhopisy.cz - je to jen inzertní portál, takže jestli Vám budou říkat, že firmu prověřili, je to lež a manipulace. Defakto takovou věc ani říkat nesmí, stejně se to děje. Neprověřují nikoho (i když mohou tvrdit, že to dělají, věřte, že nedělají), kdo zaplatí, inzeruje. Dokonce i inzertní text píše sám emitent (podle sdělení Dluhopisy.cz, i když jsou psány ve 3. osobě jednotného čísla) a je jim jedno, jestli jsou tam výmysly a nepravdivé údaje, Dluhopisy.cz za to odpovědnost ani riziko nenesou. Na tom, jestli se jedná o prašivé dluhopisy nebo ne jim nezáleží, jim je jedno, jestli se dluhopisy splatí nebo nesplatí. Nicméně emisní podmínky a veškerou dokumentaci pro inzerenty klidně napíšou. Když s Vámi jednají, staví se do pozice nejlepší firmy na trhu, ale to je opět jen manipulace a marketing! Když je problém, žádné konkrétní informace nesdělí, ani na vyžádání. Pokud nebudete mít štěstí a nekoupíte si u nich dluhopis firmy, která dostojí svým závazkům (zatím tak 50/50), tak kromě propagačních materiálů jejich firmy z nich nic nedostanete. Ani když podají trestní oznámení na emitenta (které podávají jako svoji obranu proti vlastníkům dluhopisů, kteří je bombardují dotazy), tak Vám neřeknou nic konkrétního, jen že se k trestnímu oznámení můžete přidat - ale co trestní oznámení obsahuje Vám nesdělí (resp. neukážou originál ani kopii, ale pouze vlastní komentář, plný propagačních frází vlastní společnosti)! Ani nevíte, k čemu se tedy můžete přidat. Pravděpodobně jsou tam informace, které nechtějí sdělovat, protože by jim to v očích investorů ublížilo (jiný důvod mě nenapadá) Zkrátka, když nebudete mít šťastnou ruku, budete mít s touto společností jen trápení, když od nich budete něco chtít (i když oni tvrdí opak).

Dluhopisy.cz považuji za nesolidní a nemorální společnost. Mám zkušenosti i s jinými společnostmi, tam si zatím stěžovat nemohu na nic, jednání jsou férová, informace všechny sdělí přehledně a rychle. Když je problém, řeší ho, Dluhopisy.cz o tom jen mluví, když má dojít na činy, je to průser...


HOST POPE

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #17 kdy: 17. 04. 2019, 11:16:31 »
Dobrý den,

prosím má někdo skúsenosti s dluhopismi společnosti BonFood? Děkuju

Mám. Podobně jako Pavel jsem do nich vrazil peníze, protože s tou firmou mám zkušenosti a vidím tam potenciál. Splaceno to samozřejmě ještě není, ale průběžné vyplácení kupónu přišlo vždy včas. Zařizování smlouvy z jejich strany taky v naprostém pořádku.

Diki za info tak hádam nesklamou.


Jan Strmy

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #18 kdy: 26. 04. 2019, 20:20:03 »
Smazáno administrátorem. Důvod: Odsudek. Kritiku vítáme, ale obecný odsudek bez důkazů, resp. bez rozhodnutí soudu, které nabylo právní moci, je úspěšně žalovatelný. Nelze rozlišit, co je pravda, co konkurenční boj a co narážka s účelem někoho záměrně poškodit. K tomu naše fórum neslouží.

« Poslední změna: 30. 04. 2019, 22:21:30 od Dalibor Z. Chvátal »


Sentak

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #19 kdy: 27. 09. 2019, 14:38:18 »
Dobrý den,

zvažuji nákup dluhopisů a dostal jsem se k tomuto fóru.
Diskutovaná stránka mě velmi zaujala, ale samozřejmě na mě působí velmi komerčně a trochu tendečně. Zkoušel jsem o dluhopisech hledat co nejvíce infa. Zaujala mě rubrika na idnesu https://www.idnes.cz/finance/archiv/dluhopisy.K448344 ale tam je zas problém v tom, že jsou to spíše zpravodajské kanály. Další alternativa: https://finex.cz/rubrika/dluhopisy se mi zdá celkem aktuální a obsáhlá, ale můžu se na to spolehnout? Dáte mě prosím odkaz na co nejvic relevatní informace pro laika?
Díky moc.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Offline ali876

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #20 kdy: 22. 05. 2020, 11:01:15 »
 :'(   Dobrý den,  rozhodně bych chtěla varovat před tímto portálem - mám velmi špatnou zkušenost. 
Na tomto portálu je většina dluhopisů naprosto neprověřených a v podstatě vezmou jakoukoliv emisi pouze proto, že z ní mají poměrně vysokou provizi.  Obecně tento portál má pověst  "dluhopisového smetiště"  - což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.   (pokud správce Měšce bude chtít doložit konkrétní informace, mohu je poskytnout, ale asi nemá smysl je publikovat)    Bohužel se mi potvrdilo i to, že portál Dluhopisy.cz  obchoduje i s osobními daty - ozývají se mi obchodníci, kteří přesně ví o mých obchodech s tímto portálem a v podstatě i tyto osoby potvrdily,  že informace získaly právě od portálu  Dluhopisy.cz  - což v době  GDPR  považuji za velmi problematické.   (opět mohu doložit konkrétní údaje).


 
Platby GoPay