reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: hypotéka kombinovaná s investičním životním pojištěním  (Přečteno 6395 krát)

Vashek

• Host
Dobrý den,
jaká banka kromě Hypoteční dělá hypotéku kombinovanou s investičním životním pojištěním? Mám takovou a blíží se mi konec fixace, tak si dopředu hledám konkurenční nabídku. Jde o kombinaci, kdy bance platím jen úroky a vedle toho investuji do IŽP, ze kterého se na konci splatí celá jistina. Zatím mě s tím odmítli v RB a ČS. Díky za radu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

• Host
Re:hypotéka kombinovaná s investičním životním pojištěním
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2018, 03:40:54 »
Konečně "rozumně provokativní dotaz", na který celý posraný štěstím odpoví borat Páťa.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. 04. 2018, 05:36:54 »
Zásadní dotaz - co od takového produktu očekáváš a co očekáváš od toho, že ho nyní ukončíš u jedné banky a založíš u jiné. Minimálně přijdeš o předplacené náklady, tedy cca první dva roky "spoření", které šly na provizi prodejci.

Tento produkt byl oblíbený v 90. letech, kdy díky kombinaci několika faktorů (vysoké úrokové sazby, vyšší daňová sazba a vyšší výnosy z investic) mohl za určitých okolností vycházet výhodně (když se do toho započetly i daňové úspory). Bohužel tento produkt je vysoce citlivý na různé výkyvy trhu a pro spoustu lidí se s příchodem finanční krize stal velkou pastí.

Nyní moc smysl nedává a v kombinaci s omezením hypoték a hrozbou, že klienti budou za nevýhodné produkty vymáhat své prostředky soudně zpět - https://ekonomika.idnes.cz/pojistovna-ceske-sporitelny-soud-neplatna-smlouva-flexi-pm1-/ekonomika.aspx?c=A180402_173123_ekonomika_nio začíná být životní pojištění s jiným účelem, než krytí rizika, pro pojišťovny značně "horkým" produktem. V nabídkách se tak nebudou předhánět. Navíc banky jsou doslova narvané hotovostí, kterou nemají komu půjčit, nemají tak důvod přehrávat potenciální klienty nikomu jinému a to ani pojišťovnám, byť jsou ze stejné finanční skupiny.

Naopak je teď velká příležitost s pomocí dobrého právníka vytáhnout z banky slušné peníze při zrušení smlouvy o investičním životním pojištěním hned od počátku prohlášením za neplatné, viz odkaz výše.

Vashek

• Host
« Odpověď #3 kdy: 29. 04. 2018, 11:37:08 »
Díky za odpověď. Podobnou jsem očekával. ;) Asi jsem se měl rovnou v dotazu více rozepsat.

Úvěr mám u Hypoteční banky a k němu navázané IŽP u Uniqy. V žádném případě samozřejmě nechci zrušit stávající IŽP a založit nové. (Ať už se shodneme na tom, že před pěti lety nebylo úplně rozumné ho založit, nebo ne, určitě nejsem až takový blb, abych ty náklady zahodil a vynaložil znovu.)

A ano, náklady na IŽP jsou značné (tehdy jsem si je asi neuvědomil v plném rozsahu) a celková výhodnost je předmětem i mých pochyb. Zatím ale nejsem přesvědčen, že je rozumné ho zrušit, vybrat nainvestované peníze a vzít si klasickou hypotéku.

Mám popsanou kombinaci pět let. Ideální bude, pokud mi moje stávající banka nabídne rozumný úrok na dalších pět (nebo i víc) let, já zůstanu u ní a nebudu nic dalšího řešit. Ale chci být připraven na možnost, že mi úrokovou sazbu budou chtít minimálně zachovat, ne-li zvednout, a v tom případě chci mít možnost buďto refinancovat jinde, nebo aspoň mít v ruce věrohodnou konkurenční nabídku k vyjednávání.

Moje představa o refinancování byla, že si vezmu stejný kombinovaný hypoteční úvěr jinde, vinkulace existující IŽP pojistky se jen převede na novou banku (aniž by se pojistná smlouva rušila) a budu pokračovat ve stejném režimu. Jenomže se ukazuje, že takový hypoteční úvěr se úplně běžně nenabízí, a z toho plyne můj dotaz.

Jonas

• Host
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2018, 21:19:16 »
Úvěr mám u Hypoteční banky a k němu navázané IŽP u Uniqy.

Opravdu nejde o dva nezávislé produkty, které do balíčku svázel jen prodejce (poradce)?

Reklama

• Stálý člen

qwertz

• Host
« Odpověď #5 kdy: 02. 05. 2018, 06:04:18 »
Neberte to prosím jako urážku, ale jinak se to napsat nedá. Jste pěkný idiot. Zprostředkovatel se směje, jakou dostal hezkou provizi, zatím co vy máte investiční produkt s horizontem 20 nebo 30 let, což je samo o sobě nesmysl. IŽP výhodné pro klienta snad až na velmi speicfické případy neexistuje a kolektivně investovat jste mohl levněji a flexibilněji v podílových fondech nebo ETF. Pak byste si totéž mohl řídit sám (méně splácet a více investovat a umožithypo dříve)

Platby GoPay

reklama