reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ostatní komunikace  (Přečteno 5322 krát)

David

• Host
ostatní komunikace
« kdy: 05. 05. 2018, 16:41:11 »
Dobrý den. Mám dotaz... chtěl bych koupit pozemek, který je označen OSTATNÍ KOMUNIKACE ... pozemek protíná cesta... tu bych chtěl zachovat a také mi asi nic jiného nezbude, ale zajímalo by mě, jestli na ostatních částí pozemku, mohu postavit parkovací stání, nrbo garáž.... respektive mi nikdo nedokázal vysvětlit, co to přesně to označení znamená a co mohu a nemohu na pozemku dělat. Na pozemku je i poštovní schránka a popelnice obehnané zdmi s tříděným odpadem. To mi celkem nevadí, ale asi bych měl informovat obec, pokud to koupím. Je tam ještě tento dodatek : Nemovitost je v územním obvodu, kde státní správu katastru nemovitostí ČR vykonává Katastrální úřad pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Kladno . To také nevím co to přesně znamena. Děkuji za odpověd :-)

Reklama

• Stálý člen

reklama

figura

• Host
Re:ostatní komunikace
« Odpověď #1 kdy: 07. 05. 2018, 09:31:47 »
Ostatní komunikace je specifikována zde: https://www.cuzk.cz/Predpisy/Ostatni-dokumenty/Aktuality-WEB/Katastralni-vyhlasky/Priloha-KatV-k-podpisu-P-a-do-Sbirky-zakonu-(1).aspx

Pokud je tedy celý pozemek "ostatní komunikace", tak je to cesta a stavět se na tom nejspíš nedá, přesně vám to sdělí příslušný katastr. Podle toho co píšte je to KÚ Kladno.

KarelVlk

• Host
« Odpověď #2 kdy: 07. 05. 2018, 19:28:04 »
Katastrální úřad je v této věci jen evidenční, jestli se dá na nějakém pozemku stavět, může říct jen stavební úřad. Ten by také schvaloval případné dělení pozemku: dovedu si totiž snadno představit, že skutečný stav neodpovídá papírovému (cesta opravu není přes celý pozemek). Pak každý majitel má právo požádat oprávněného geodeta o zpracování geometrického plánu, kterým se zaměří skutečná cesta a odměřením vznikne nová parcela. Ale jak jsem už psal, k dělení pozemku musí dát souhlas stavební úřad.

David

• Host
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2018, 22:43:09 »
Děkuji za odpovědi.... psal jsem na obec a přišla mi odpověd, že dle územního plánu obce je pozemek určen jako plocha smíšená nezastavěného území..... co jsem zkoumal, tak to znamená i bod-související dopravní a technická infrastruktura ... ale nevím, jestli mohu u te cesty postavit parkovací stání.... jen upravit teren a třeba zasypat štěrkem

Platby GoPay

reklama