reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Může zaměstnavatel nařídit zaměstnanci, že mu nedá dovolenou ale proplatí mu ji  (Přečteno 2435 krát)

Gabča

• Host
Dobrý den,

prosím o radu ohledně dovolené. Jsem ve výpovědní době. Chci si posledních 14 dní vyčerpat dovolenou na kterou mám ze zákona nárok. Jelikož se mému zaměstnavateli zřejmě moc nelíbí, to že odcházím. Proto jsem se chtěla zeptat zda mi může zaměstnavatel tuto dovolenou zakázat a nařídit mi abych dále chodila do práce a až poté mi pak tuto dovolenou proplatil v poslední výplatě.

Předem děkuji za odpověď.

Gabča

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Ze zákona termín čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, nikoli zaměstnanec. Zaměstnanec si sice může vybrat nějaký termín, ve kterém by chtěl dovolenou čerpat, ale záleží na zaměstnavateli, zda mu to odsouhlasí, nebo ne. Pokud se vámi zvolený termín zaměstnavateli z nějakého důvodu nehodí, tak máte smůlu. Zaměstnavatel své rozhodnutí nemusí nijak zdůvodňovat.

Pokud vám váš zaměstnavatel nedovolí vyčerpat si dovolenou před ukončením pracovního poměru, tak vám musí nevyčerpané dny dovolené, na které máte nárok, proplatit.

Platby GoPay

reklama