reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daň z příjmu HPP student  (Přečteno 2198 krát)

Karolina

• Host
Daň z příjmu HPP student
« kdy: 21. 05. 2018, 13:24:13 »
Dobrý den,

je mi 23 let a jsem studentkou prezenčního studia na vysoké škole. Budu však pracovat u firmy na HPP se zkráceným úvazkem. Chtěla bych se tedy zeptat, existují pro mě i takto nějaké slevy na dani (pro studenta, poplatníka. popříp. soc. a zdravotní) a mám tedy dodat nějaké dokumenty k slevě na dani již k podepsání smlouvy, aby se mi tato sleva uplatňovala přímo při každé měsíční výplatě, nebo si tyto slevy lze vybrat až při přiznávání daně?

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Daň z příjmu HPP student
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2018, 17:47:31 »
Doložte potvrzení o studiu, podepište daňové prohlášení (to můžete mít podepsané vždy jen u jednoho zaměstnavatele. To kdybyste náhodou měla těch zaměstnavatelů více souběžně). Budete mít slevu na poplatníka, na studenta a pokud byste nesplnila minim. vyměř. základ pro zdrav. poj., tak se nebude nic dosrážet, neboť jste v kat., za kterou je plátcem ZP i stát. Pokud nemáte z nějakého důvodu povinnost podávat daň. přiznání, pak je lepší, když podepíšete daň. prohl. a slevu/y budete čerpat měsíčně a tím pádem nebudete podávat daň. př. Nevím, jak velkou budete mít mzdu, pokud byste přeci jenom platila nějakou zálohu na dani, po ukončení roku si můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daně. I když si budete vydělávat (můžete mít příjem třeba vyšší než Vaši rodiče), tak přesto může jeden rodič uplatňovat slevu na dítě (na Vás), pokud splňujete podmínky dané zákonem (spol. domácnost apod.)

Platby GoPay

reklama