reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: okamžité zrušení PP - zničení majetku cizí firmy  (Přečteno 3276 krát)

Hana

  • Host
Dobrý den, prosím Vás o radu, lze dát zaměstnanci okamžité zrušení PP, když zničil majetek firmy, ale ne té, ve které pracuje. Firma má ve svých prostorách nápojový automat, který jí ale nepatří. Zaměstnanec automat zničil, škoda cca 15 tisíc. Zaměstnavatel chce dát zaměstnanci okamžité zrušení, ale nejsem si jistá, zda to jde, když to není majetek přímo firmy, která zaměstnance zaměstnává. Děkuji Hana

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Lada

  • Host
Re:okamžité zrušení PP - zničení majetku cizí firmy
« Odpověď #1 kdy: 23. 05. 2018, 14:30:40 »
Zákoník práce - § 55  (Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem)

(1) Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,

a) byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců,

b) porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.


Pokud tu situaci dokážete napasovat na něco z výše uvedeného, tak můžete zaměstnanci dát okamžité zrušení pracovního poměru, ale jinak ne. Zákoník práce jiné důvody pro okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem nepovoluje.


nova

  • Host
Re:okamžité zrušení PP - zničení majetku cizí firmy
« Odpověď #2 kdy: 23. 05. 2018, 19:26:33 »
podívejte se do Zákoníku práce § 250 - 264, možná byste mohli využít


 
Platby GoPay

reklama