reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: GDPR smlouva SBD za peníze - je to možné?  (Přečteno 4348 krát)

Mavi

• Host
GDPR smlouva SBD za peníze - je to možné?
« kdy: 30. 05. 2018, 11:11:03 »
Dobrý den,

Mám takovou zajímavou otázku. Dnes máme schůzi ohledně GDPR s naším bytovým družstvem (nebo spíš jen náš panelák).

Máme se rozhodnout jestli budeme mít smlouvu zadarmo, nebo smlouvu "za úplatu" (150kč ročně).

Obě smlouvy mám poslané na email. Ještě jsem je pořádně nečetl, ale podle správcové je jediný rozdíl ve smlouvě jen ta platba navíc.

Chtěl jsem se zeptat, je tohle vůbec dovolené? Můžou se vybírat peníze za něco ohledně GDPR? Vzhledem k tomu jak striktní je ten zákon vůči emailovým reklamám (že nelze jen napsat "pokud neodpovíte na email, automaticky souhlasíte se zasíláním reklamních e-mailů" ale že člověk opravdu musí kliknout na odkaz nebo prostě  nějak dát souhlas.)

Omlouvám se ale GDPR jde úplně mimo mě.

Děkuji za každou odpověď a přeji hezký den.

Reklama

• Stálý člen

reklama

KarelVlk

• Host
Re:GDPR smlouva SBD za peníze - je to možné?
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2018, 22:34:41 »
Kdo, s kým a jakou má uzavřít smlouvu? Se správcem nebo nějakými advokáty? Dům je ve vlastnictví SBD nebo ho spravuje SVJ?

Lada

• Host
Re:GDPR smlouva SBD za peníze - je to možné?
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2018, 09:28:07 »
Jelikož jste neuvedl, čeho přesně se ty smlouvy týkají (co přesně pro vás bude dodavatel ohledně GDPR dělat), je těžko radit.

Ale obecně vzato, vybírat peníze může kdokoli za cokoli, obzvláště pokud s ním dobrovolně uzavřete smlouvu, ve které budete mít dojednanou pravidelnou platbu. Ohledně GDPR se v posledních měsících vyrojila spousta "odborníků", kteří vybírají peníze za různé rady a služby spojené s GDPR, ačkoli jsou ty samé informace volně dostupné na internetu. Nevím, zda je toto i váš případ, ale stojí to za zamyšlení.

Platby GoPay

reklama