reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: dotaz na možnost placení daně ze společné nemovitosti  (Přečteno 2354 krát)

Jiří Jirsík

• Host
Dobrý den:
Bratr a já vlastníme společně chalupu zděděnou po rodičích.
Každý  jednu polovinu všeho. Dosud  jsem platil daň z této nemovitosti já a bratr  se se mnou poté finančně vyrovnal.
Vzhledem k našemu  seniorskému věku, zhoršujícímu se  zdraví a nemožnosti  se setkávat , chtěli bychom  platit z uvedené nemovitosti  každý samostatně  jednu polovinu  z celkové daně.
Prosím o sdělení, zda podle platných  současných  předpisů finanční správy lze nějak vyhovět  našemu výše uvedenému požadavku.
Děkuji za radu.
S pozdravem
J.Jirsík

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:dotaz na možnost placení daně ze společné nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: 04. 06. 2018, 12:50:33 »
Nikdo vám nebrání v tom, abyste každý poslali na finanční úřad bankovním převodem polovinu z předepsané částky. Daň nemusí být zaplacena naráz jednou částkou, klidně může být uhrazena nadvakrát. Hlavní je, abyste vše uhradili v termínu. Pokud oba ty peníze pošlete na správný účet a uvedete správný variabilní symbol, tak si finančák platby bez problémů spáruje. Jiné řešení mě nenapadá, snad se zeptat na příslušném FÚ?

Platby GoPay

reklama