reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: HPP,student,daně, zdravsoc  (Přečteno 4443 krát)

Lenka

• Host
HPP,student,daně, zdravsoc
« kdy: 07. 06. 2018, 14:35:37 »
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je s to s placením daní a zdrav. soc. pokud jsem student a chci se nechat zaměstnat na HPP. O co si můžu zažádat zpět a kolik mi bude vráceno.
Moc děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:HPP,student,daně, zdravsoc
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2018, 10:25:51 »
Sociální a zdravotní pojištění vám bude zaměstnavatel odvádět ze mzdy za stejných podmínek jako ostatním zaměstnancům; neexistuje žádná zvláštní úprava pro studenty. Nevrací se nic.

U daně z příjmu pokud u zaměstnavatele podepíšete Prohlášení poplatníka (nesmíte mít podepsané u více zaměstnavatelů současně), můžete si uplatnit základní slevu na poplatníka (2070 Kč měsíčně) a po prokázání, že jste student, i slevu na studenta (335 Kč měsíčně). Po ukončení kalendářního roku pokud nemáte z nějakého důvodu povinnost podat přiznání, můžete si požádat u posledního zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně z příjmu. Pokud vám vyjde přeplatek, tak vám ho zaměstnavatel proplatí. Nebo si můžete místo toho na finančním úřadě podat přiznání k dani z příjmu a případný přeplatek vám vrátí finančák. Jestli budete mít přeplatek a v jaké výši, to závisí na mnoha faktorech, takže vám to tu teď říct nemůžu, protože nemám křišťálovou kouli na věštění.

Každopádně mi přijde trochu divné ptát se, co a kolik vám bude vráceno, když jste ještě ani nenastoupila do zaměstnání a neodvedla žádnou práci.

Platby GoPay

reklama