reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: výpověď v pracovní neschopnosti  (Přečteno 17308 krát)

Marcy

• Host
výpověď v pracovní neschopnosti
« kdy: 09. 06. 2018, 09:27:26 »
Dlouhodobě marodím.Dočetla jsem se,že můžu dát výpověď i v pracovní neschopnosti.Chci se zeptat,od kdy mi bude platit dvouměsíční  výpovědní lhůta,když dám výpověď 29.6. a budu marodit např. ještě celý červenec?
A druhá otázka-lékař mi ukončí neschopenku k 30.6. , já dám výpověď 28.6. , tak se výpovědní lhůta počítá od 1.7.?

Děkuji za odpověď Marcy

Reklama

• Stálý člen

reklama

qwertz

• Host
Re:výpověď v pracovní neschopnosti
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2018, 20:05:00 »
Na rozdíl od zaměstnavatele může zaměstnanec podat výpověď kdykoli bez jakýchkoli omezení. Pokud doručíte zaměstnavateli výpověď 29.6., výpovědní lhůta 2 měsíce se počítá od 1.7 a váš pracovní poměr skončí 31.8. To zda jste v pracovní neschopnosti nemá na výpověď žádný vliv. Pokud vám bude pracovní neschopnost ještě před koncem pracovního poměru lékařem ukončena, pochopitelně se musíte vrátit do práce. V opačném případě byste se musela se zaměstnavatelem dohodnout na skončení k dřívějšímu datu.

Platby GoPay

reklama