reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: neplacení výživného  (Přečteno 11849 krát)

Alena Mráčková

• Host
neplacení výživného
« kdy: 15. 06. 2018, 16:43:50 »
Dobrý den všem, komu dluží partner výživné na děti. Bohužel jsme se s přítelem rozešli v roce 2016 a od té doby přítel na našeho společného syna 14 letého nic neplatí o syna se nezajímá já bojuji dle zákona o řádné placení a splácení dluhu, ale zatím bezvýsledně!!!  Mám v ruce druhý trestní příkaz a mám pocit, že je to pouze výsměch, zákon prý je na straně dítěte, ale výživné s největší pravděpodobností do svých 18 let neuvidí. Je hezké, že byl v prvním příkaze odsouzen na 5 měsíců nepodmíněně s odkladem na 24 měsíců a v druhém na 6 měsíců nepodmíněně a s podmínkou na 30 měsíců s dohledem. Nikde není uveden termín kdy má dluh splácet a ni částka ta je dle jeho možností tudíž třeba Kč 100,-. Vzhledem k tomu, že bývalý přítel je zkušený recidivista a již v minulosti neplatil výživné na své první dítě a je OSVČ neexistuje, žádný donucovací prostředek k úhradě výživného. Žije s partnerkou, na kterou je veškerý společný majetek veden včetně závazků u telefonního operátora, takže exekučně není co vymáhat. Už mě to nebaví se stále jen dívat na skutečnost jak se spokojeně vysmívá, že platit nic nebude! Bohužel jak k tomu přijde dítě, které si zplodil, ale starat se o něj nehodlá. Ráda bych apelovala na více podobných případů a pokusila věc řešit, třeba nucenými pracemi a mzda by byla odesílána na dluh na výživném dítěti. Myslím, že spousty firem by využili levné pracovní síly a potřeby dítěte by byly naplněny.
Budu ráda, když se někdo ozve se souhlasem Alena

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:neplacení výživného
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2018, 11:14:15 »
...bývalý přítel je zkušený recidivista a již v minulosti neplatil výživné na své první dítě ...

Před 200  lety by žena, která si vybrala takového partnera zemřela v bídě i s dítětem a tím by dle Darwina obohatila lidský genom, neboť by z něj odstranila svoji genetickou informaci.
Bohužel, dnes je sociální náruč státu natolik měkká, že i takové ženy i s dětmi bez problémů přežívají, což vede další k tomu vybírat si budoucího partnera jinak, než rozumem. Sice se o mužích říká, že jim Bůh nedal dost krve na to, aby mohli používat oba své orgány najednou, ale jak je vidět, podobné by se dalo říci i o ženách...

Krtek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2018, 17:05:42 »
Napadá mně logický a spravedlivý postup - určitě jste jako správná žena, během vašeho soužití, tlačila na svého ex aby řádně platil na svoje předchozí děti. Takže zkuste oslovit tu jeho současnou, když mu se vším pomáhá, aby na něj zatlačila, tak jako jste to kdysi určitě činila i vy.

Petr

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2018, 11:25:55 »
Pokud tomu dobře rozumím, tak byl recidivista již v době vašeho vztahu? No pokud vám toto imponovalo, tak nevím čemu se teď divíte ::) Každý svého štěstí strůjcem.

Přitom mnoho slušných lidí (mužů) naopak v podobné situaci končí jako bezdomovci, kvůli přehnaným nárokům jejich ex podpořených zdejšími soudy, které se jim takto mstí.

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2018, 13:18:20 »
Paní je zjevně zoufalá, ale to řešení, které vymyslela, je samozřejmě nerealizovatelné. Alimenty nejsou jediný případ, každou chvíli čteme v novinách o nějakém vykukovi, který zpronevěří leckdy i obrovskou sumu a směje se svým obětem do očí. A ještě nikdy neprošlo, že by někomu takovému napařili nucené práce.

Tak trochu nechápu ten přístup diskutujících, kteří vinu za tuto situaci svalují na ženu, že si špatně vybrala. On se nestará o své dítě, ale ona je ta špatná? Holt ne vždy se výběr partnera (jakéhokoli pohlaví) povede. Když se vám porouchá pračka či auto, nebo s vámi zaměstnavatel po letech bezproblémového pracovního poměru najednou nepěkně zamete, tak vám snad také nikdo neřekne, že si za to můžete sami, protože jste si před lety špatně vybrali.

Nikdo nemá na čele napsáno, jestli je slušný člověk nebo svině, nezřídka se může partner/ka jevit i delší dobu jako slušný člověk a teprve po letech se "vybarví". Například všichni známe ty případy, kdy se muž, který se do té doby třeba 20 let normálně staral o rodinu, najednou zbláznil do mladé holky, rozvedl se a děti z prvního manželství jako by pro něj přestaly existovat. To ho snad měla ta žena nejdřív 20 let "testovat" a teprve ve čtyřiceti letech si s ním pořídit dítě?

Znám ze svého okolí oba případy - jak ženy, kterým muž neplatí alimenty na děti, tak i muže, které jejich bývalka sdírá z kůže nehoráznou výší alimentů na společné potomky, zatímco sama odmítá pracovat. Nikdy by mě nenapadlo vinit z této situace oběť namísto viníka.

Docela by mě zajímalo, jak by vypadaly odpovědi diskutujících, kdyby tento dotaz nenapsala žena, ale muž, kterému bývalá partnerka neplatí alimenty na děti (i takoví existují). Zda by se mu také vysmívali a zesměšňovali ho, nebo by ho naopak litovali.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 18. 06. 2018, 13:38:30 »
Mne na dotazu zaujalo to, že paní píše, že "bývalý přítel je zkušený recidivista a již v minulosti neplatil výživné na své první dítě". Z toho usuzuji, že už na začátku vztahu věděla "do čeho jde" a nešlo tedy o, že by se výběr partnera nepovedl. Tenhle to totiž "na čele napsáno měl".
Kdybych měl brát stejný příměr, tak pokud by se mi porouchala pračka nebo rozsypalo auto brzy po záruce, už bych si stejnou značku/typ nekoupil, stejně tak pokud by mi zaměstnavatel dlouhodobě neplatil, pracovní poměr u něj ukončím. Ten partner byl totiž problémový od začátku.

Co by se stalo, kdyby to samé napsal muž? Napsal bych to samé - pokud si vybral partnerku, která neplatila výživné na své první dítě, tak se nemůže divit tomu, že neplatí na své druhé dítě.

Stejně tak mi přijde k věci příspěvek "Krtka". Zdalipak paní tlačila na svého partnera, ať platí na své první dítě. Hádám, že ne a že byla ráda, že "jí" neubývají prostředky ze společného rozpočtu. Nemůže se tak nyní divit, jestli tak nyní postupuje jeho třetí partnerka.

Naopak se mi nelíbí snaha takto nezodpovědných žen přesouvat svůj problém a svoje starosti na bedra ostatních, např. zákon o náhradním výživném (nevím, jestli je ještě ve stádiu návrhu, nebo již byl schválen). Proč mají ze svých daní řádní rodiče přispívat na výživu dětí těch nezodpovědných?

KarelVlk

• Host
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2018, 23:31:16 »
Například všichni známe ty případy, kdy se muž, který se do té doby třeba 20 let normálně staral o rodinu, najednou zbláznil do mladé holky, rozvedl se a děti z prvního manželství jako by pro něj přestaly existovat.

Samozřejmě je to možné, ale fakta jsou neúprosná:
- 2/3 rozvodů iniciuje žena
- děti v drtivé většině případů svěřovány do péče ženy, která chce po "bývalém" jen peníze
- pokud muž odejde k 20 let mladší ženě, není to proto, že se zbláznil, ale protože pro ženy končí sexuální život po 2 dětech a čtyřicítce - bohužel na rozdíl od mužů, kteří můžou (a chtějí to) klidně dalších 20 let  ..
Kolářovou moc nemusím, ale má pravdu, když říká, že vztahy jsou o ženách, které by měly být krkem rodiny a o muže pečovat:  https://video.aktualne.cz/dvtv/kovarova-zena-nema-ve-vztahu-stejna-prava-jako-muz-jejim-zaj/r~e5eeae9eb5ff11e590ec0025900fea04/

Lada

• Host
« Odpověď #7 kdy: 19. 06. 2018, 12:07:14 »
Patrik Chrz:

Z toto dotazu ale nevyplývá zcela jednoznačně, že paní Alena o tom, že její partner už v minulosti neplatil výživné na dítě z předchozího vztahu, věděla už v době, kdy s ním žila. Nevíme, jestli jí náhodou nezamlčel, že má nějaké dítě s jinou ženou, a ona se o tom třeba nedozvěděla teprve až v době, kdy po něm sama začala vymáhat výživné na své dítě. Někteří muži dokážou úspěšně zatloukat před manželkami své nemanželské děti i celé roky.

Ale i když přijmeme myšlenku, že ta žena si za to může sama, tak co to dítě? Také si za to může samo, protože si špatně vybralo rodinu, do které se narodilo? Mělo si své rodiče před narozením nejprve řádně prolustrovat? Přijde mi, jako by zde diskutující razili heslo: "když trpí matka, jen ať trpí i dítě". Jako by snad bylo nějak spoluzodpovědné za to, že si jeho matka špatně vybrala partnera.

KarelVlk:

Nevím, zda opravdu 2/3 rozvodů iniciuje žena, ale i pokud ano, nelze z toho přece vyvozovat, že za rozpad vztahu může právě ten z partnerů, který podal žádost o rozvod. Třeba tu ženu její manžel bije, nebo zanedbává děti, je alkoholik, hraje na automatech, či se mu "jenom" nechce pracovat a nechává se finančně vydržovat svou manželkou. To pak ženě nic než rozvod nezbývá. Jistě jsou také případy, kdy má žena za manžela slušňáka a dobráka, se kterým se rozvádí ze své vlastní viny, ale určitě těchto případů nebude 99 %.

Z mého okolí znám několik případů rozvedených rodin, ale pokud v nich má svěřeny děti do péče žena, tak to nikdy není proto, že by tak rozhodl zlý soud proti vůli muže, který se tomu bránil zuby nehty. Je to tak proto, že ten muž to přesně takto sám chtěl - vyhovuje mu, že se nemusí o své děti celodenně starat, jenom posílá bývalce peníze a občas si děti vezme na víkend.

Názor, že za vše zlé ve vztahu (rozvod, nedostatek sexu aj.) může vždy pouze žena, je pro muže samozřejmě velmi pohodlný. Je příjemné být skálopevně přesvědčen o tom, že já jsem vždy v právu a za vše špatné může někdo jiný. Zrovna tak je velmi příjemná představa, že 50 % populace (ženy) přišlo na svět jenom proto, aby pečovalo o těch zbývajících 50 % (muži) a plnilo veškeré jejich tužby. Mužům, kteří v toto věří, může plně vyhovovat jen jediný typ ženy - takzvaná "domácí puťka". Pokud si náhodou vyberou za partnerku ženu jiného ražení, tak se pak diví. Z toho, že je ve vztahu něco v nepořádku, ale samozřejmě neviní nikdy sebe (že si špatně vybrali), ale svou partnerku (že není taková, jakou by ji chtěli mít).

KarelVlk

• Host
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2018, 07:18:21 »
Ty 2/3 jsou ze statistiky ČSÚ. Samozřejmě v praxi se většiná manželství rozvádí pro "nepřekonatelný odpor" a mají na tom "zásluhu" oba (popisované případy alkoholiků jsou naštěstí výjimky). Co se týká dětí, tak si myslím je docela známý boj mužů za střídavou péči (že ženy preferují plnou jejich péči je logické: berou jako poslání, že se o děti postarají a ví, že to zvádnou). Na druhou stranu vím, že někteří muži chtějí střídavku hlavně kvůli penězům (ale není důvod pochybovat, že by péči zvládali a a pro děti by bylo dobrá).
Co se týká žen a jejich přístupu obecně: hodně se mluví o tom, aby se muži snažili ženy pochopit, což je dobře, ony jsou fakt z jiné planety. Ale bohužel nikdo neřekne ženám, aby se snažily pochopit muže (klasické chyby žen jsou neustálé výčitky a odpírání sexu) ....
Abych se vrátil k financím: měl jsem podnájemníky, kteří ač oba VŠ na tom byli finančně špatně (školství a nezisková sféra). Po rozvodu jsou na tom pochopitelně finančně ještě hůř: nakonec v bytě ta žena zůstala, protože je to známá, ale jen za cenu netržního nájemného. A přestože sama rozvod iniciovala, tak její ex má jinou partnerku a je relativně v pohodě a naopak ona změnila názor,  pořád hledá nějakého šamstra a posílá mi odkazy na rozhovory s Kolářovou ...

Ren

• Host
« Odpověď #9 kdy: 19. 07. 2018, 19:26:35 »
Renata Jurzová už má děti veliké a tak šidí jiné lidi. pozor na ni.

Koloděj

• Host
« Odpověď #10 kdy: 19. 07. 2018, 21:00:40 »
Guma, prezervativ, kondom, šprcka!!! Znáte aspoň jedno z těchto slov!!!

Platby GoPay

reklama