reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Změna zajištění nemovitosti  (Přečteno 4133 krát)

Roman

  • Host
Změna zajištění nemovitosti
« kdy: 21. 06. 2018, 20:29:30 »
Ahoj všem,
mám dotaz a potřebovali bychom poradit :-)
Máme hypotéku na byt, zbývá nám uhradit 1 600 000 Kč cca, ale máme miminko a tak se sem už nevejdeme.
Máme rezervovaný dům. Máme zájemce o koupi bytu, ale na byt je zástavní právo - Hypotecnibanka.
Potřebujeme zbývající hypotéku přesunout na dům, aniž bychom museli znovu refinancovat, protože na refinanc nám nepovolí, žena má mateřskou 7 000 Kč.

Teď otázky:
Co s tím? :-)
* Majitelka má připravené peníze na koupi ( respektive její banka čeká, až byt uvolníme, poté uvolní peníze do advokátní uschovny )
* My potřebujeme zbytek hypotéky převést na dům, vlastnické právo má majitel od kterého budeme kupovat. Stačí kupní smlouva? Případně, aby se majitel nebránil, že mu tam chceme dát zbytek své hypotéky a on ještě nemá peníze. No ty mít nemůže, když je nemáme ani my. Může nám prosíme někdo poradit, jak to udělat? :-)

Děkujeme!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaTomáš

  • Host
Re:Změna zajištění nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2018, 11:17:38 »
Toto udělat nelze zástavní právo nelze jednoduše převádět mezi nemovitostmi. Jediná možnost je prodat byt s Hypo (popříadě ze získaných peněz vyplatit banku, nový majitel nová Hypo). A na novou nemovitost si vzít novou Hypotéku (popřípadě to celé nějak přefinancovat, poradí nejlépe nějaký hypotéční specialista)


Roman

  • Host
Re:Změna zajištění nemovitosti
« Odpověď #2 kdy: 22. 06. 2018, 19:43:54 »
Díky moc za odpověď, ale samotná hpotecnibanka má na to žádost ke stažení, takže to jít asi musí, když na to mají formulář. My si novou vzít nemůžeme, viz. zpráva, kterou jsem psal ;-)


Karel

  • Host
Re:Změna zajištění nemovitosti
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2018, 11:39:35 »
Nejlepší řešení je razantní zvýšení vašich příjmů např. na 100 000 Kč / měs. S malými příjmy jste pak nuceni k různým finančním kouzlům, na kterých vydělávají:
1. Banky
2. Nebankovní společnosti
3. Exekutoři
4. Podvodníci (ano je to tak, státem podporovaní podvodníci, kteří ještě žádají dle ÚOOÚ a GDPR odstranění pravdivých údajů o své nekalé činnosti. Stát jim vyhovuje a tím je podporuje)

Všeobecně jsou to obchody s chudobou, kdy chudí jsou pak ještě chudší a bohatí ještě bohatší! Ovšem masmédia jsou přecpána podbízivými reklamami a výhodnosti půjček, úvěrů a podobných nesmyslů. Ve svém důsledku pak makáte jak barevní a doživotně splácíte, přeplácíte, refinancujete, slučujete úvěry, exekuce (a podobné kejkle z donucení), krmíte ty finanční pijavice.
Asi málokdo ví, že další mocenskou strukturou jsou na celém světě centrální banky, u nás ČNB (která vlastně není česká).


 
Platby GoPay

reklama