reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ověření dat na cssz  (Přečteno 3176 krát)

Standa

• Host
ověření dat na cssz
« kdy: 22. 06. 2018, 11:24:12 »
Má firma přístup k ověření dat na čssz při stanovéní doby odchodu do důchodu. Může firma zadat moje rodné čislo do něktré databáze o ověřit si data o minulém zaměstanavateli myslím delku odvodu na SP. Či po telefonu si to na cssz ověřit?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:ověření dat na cssz
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2018, 15:44:45 »
Do databáze mají přístup pouze zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení, není veřejně dostupná na internetu. Ale lze si na sociálku zatelefonovat a zaměstnanci sociálky se opravdu mohou podle rodného čísla na určitou osobu do té databáze podívat. Ale divila bych se, kdyby takto detailní údaje o vaší osobě sdělovali někomu jinému než vám, i kdyby ten někdo jiný byl váš zaměstnavatel. Kdybych si třeba já jakožto váš zaměstnavatel chtěla ověřit, jestli jsem vás správně přihlásila k pojištění, tak by mi to řekli. Ale že by mi vykládali celou vaši pracovní historii, kde a jak dlouho jste byl zaměstnaný, to určitě ne.

Pokud si chcete ověřit, zda za vás bývalý zaměstnavatel platil pojištění, měl byste sociálku kontaktovat sám (telefonicky, písemně či osobní návštěvou).

Nárok na důchod a doby pojištění se nejlépe ověřují z dokumentu, který se jmenuje "Informativní osobní list důchodového pojištění". Sociálka vám ho na vyžádání vystaví a pošle poštou (žádat můžete pouze 1x za rok). Žádost o  „informativní list“ musíte poslat poštou na adresu ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5. Můžete i e-mailem, ale jedině tehdy, pokud máte elektronický podpis (což většina lidí nemá) nebo datovou schránkou.  Žádost musí obsahovat rodné číslo žadatele, jméno, příjmení, rodné příjmení a adresu, na kterou vám mají informativní list poslat.

Platby GoPay

reklama