reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zaměstnávání studujícího - letní brigáda  (Přečteno 1687 krát)

vojtisek

  • Host
zaměstnávání studujícího - letní brigáda
« kdy: 25. 06. 2018, 06:35:16 »
mojí dceři bude koncem června 15let. Ukončí povinnou školní docházku a od září nastupuje na učňovský obor. Nejbližší zaměstnavatel - lisovna plastů hledá brigádníky. Byli jsme se tam tedy zeptat, zda je možné, aby tam dcera šla na brigádu. Bylo nám sděleno, že ne, že je podle zákonníku práce problém s jejím věkem ... (už si bohužel přesnou odpověď nepamatuji).
Může dcera nastoupit na nějakou brigádu, pokud má ukončenou školu a je jí 15 let?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaMartin

  • Host
Re:zaměstnávání studujícího - letní brigáda
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2018, 13:34:13 »
Ano podle všeho může. Splňuje podmínky pro brigádu, leda by tam měli přesně dané časové směny, které by jako 15letá nemohla. Jinak problém nevidím. (jen můj názor-ruku do ohně za to nedám:)


Lada

  • Host
Re:zaměstnávání studujícího - letní brigáda
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2018, 15:21:24 »
Nezletilého lze zaměstnat jedině pokud jsou splněny zároveň 2 podmínky - už ukončil povinnou školní docházku a už mu bylo 15 let. Pokud dcera oboje splňuje, tak může nastoupit na brigádu.

Jenže nezletilí mají při práci různá omezení, např. co se týče délky pracovní doby, ale i toho, jaké práce mohou vykonávat (pouze takové, co jsou "přiměřené jejich fyzickému a rozumovému rozvoji"). Zaměstnavatel je ve vlastním zájmu musí více hlídat než normální zaměstnance (nejen aby něco nevyvedli, ale i aby se jim samotným nic nestalo). Tak možná se s tím firma, kterou jste oslovila, nechce obtěžovat a raději zaměstná zletilé zaměstnance od 18 let, na jejichž zaměstnávání žádné zvláštní nároky nejsou. Nebo ta práce třeba není pro děti ve věku vaší dcery vhodná (příliš fyzicky náročná apod.). Samozřejmě nemůžete potenciálního zaměstnavatele nutit, aby ji zaměstnal.


 
Platby GoPay

reklama