reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Podmínky úvěru ústní dohodou???  (Přečteno 3097 krát)

Martin

• Host
Podmínky úvěru ústní dohodou???
« kdy: 30. 06. 2018, 18:40:05 »
Dobrý den,

poprvé v životě jsem si vzal půjčku, resp. mikropůjčku, 8.000,- Kč, od poskytovatele Zaplo. Využil jsem jejich "akce" (zaplo-online.cz), kde bylo uvedeno, že novým žadatelům poskytnou bezúročně 8 tis. na 67 dní a tento konkrétní produkt jsem výslovně požadoval, což mi bylo 2x telefonicky potvrzeno, i když v předsmluvních podmínkách a návrhu smlouvy bylo něco jiného (splatnost 30 dní). To mě zarazilo, proto jsem ihned volal na infolinku zda nejde o nedorozumění. Tam mi bylo sděleno, že to omyl není a že po 30 dnech mi přijde další smlouva na 30 dní a poté ještě jedna na 7 dní. Po schválení půjčky a připsání na můj účet jsem obdržel všechny potřebné dokumenty, kde ovšem nikde není o nějakém bezúročném prodloužení či 67 dnech ani slovo, opět vše uvedeno tak, jakoby byla půjčka pouze na 30 dní.

Ale co je ještě více zarážející je to, že když jsem opětovně telefonicky vyžadoval dokumenty jasně uvádějící splatnost 67 dnů, bylo mi sděleno, že toto je pouze "na ústní domluvě" a dokumenty k této akci se neposkytují. Mám teď poněkud strach, že když částku splatím až 67. den, zdaleka už nepůjde jen o 8 tis. a budou problémy. Připadá vám takový postup standartní nebo vůbec legální? Mám dokumenty vyžadovat nadále? Kde vezmu jistotu, že oni mi pak nesdělí, že žádná "dohoda" nebyla a mám přes měsíc prodlení.....

Reklama

• Stálý člen

reklama

KarelVlk

• Host
Re:Podmínky úvěru ústní dohodou???
« Odpověď #1 kdy: 01. 07. 2018, 20:28:32 »
Co je psáno, to je dáno. Pokud máte ve smlouvě splatnost 30 dnů, tak musíte půjčku splatit do 30 dnů (také je to mikropůčka neboli "půjčka do výplaty", že ano). Možná je nulový úrok 67 dnů, tzn. dvě otočky, to nevím, ale splatnost je určitě daná smlouvou.

Platby GoPay

reklama