reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zabezpečení platební karty  (Přečteno 2552 krát)

brk

• Host
Zabezpečení platební karty
« kdy: 03. 07. 2018, 09:00:22 »
V relativně krátké době mě otravovala Česká spořitelna s reklamní nabídkou na jakési pojištění platební karty a osobních věcí. Poslal jsem je do ...pryč, ale s nástupem bezkontaktních karet z toho úplně dobrý pocit nemám.

Internet je v pohodě, mám dva samostatné účty a na tom, co používám k placení kartou na internetu, mám typicky částku odpovídající desítkám USD tak akorát na ty cetky z Číny a podobně. Zneužití by moc nebolelo.

Jak je ale na tom běžná karta? Banky se restrikcemi typicky moc nechlubí, ale pokud hodnota nákupů nepřesáhne 500, což je u mě typický stav, protože se do obchodu stavuji denně cestou do i z práce, tak PIN nezadávám i klidně několik týdnů, tedy desítky plateb. Už nevím, jak by se to chovalo, kdybych se někdo snažil platit za sebou třeba 50x490 Kč ve stejném obchodě/nákupním centru, ... ?

Mít kvůli tomu nastaven nízko denní limit mi připadá dost nešťastné a hlavně co jsem zahlédl, tak snad taky ne moc spolehlivé. To se údajně dá obejít kombinací off-line terminálů a bezpinových plateb.

Za co a do jaké výše ručí banky ze zákona? Dá se nějak omezit používání nepinových plateb bez navrtávání karty v oblasti antény a podobně? Nebo bankám současný stav (ne)zabezpečení vlastně vyhovuje, aby mohly prodávat tohle pojištění a nic moc se s tím dělat nedá?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpečení platební karty
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2018, 19:16:49 »
Osobně bych se zneužití nebál, pokud platba není klientem autorizována, banka za platbu ručí. Někdy se jim do toho moc nechce, pak stačí se obrátit na finančního arbitra. Pouze v případě velmi nezodpovědného zacházení s platební kartou je klient zodpovědný do částky 150 eur (pokud nevyzradí PIN)

Platby GoPay

reklama