reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: práce pro zahraniční firmu z ČR - digitální nomád  (Přečteno 6147 krát)

K99

• Host
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. V současné době jsem zaregistrovaná na VZP jako Osoba bez zdanitelných příjmů. Nyní jsem dostala nabídku práce pro jednu maďarskou překladatelskou společnost jako projekt asistent, práci bych vykonávala přes internet z ČR. Poslali mi smlouvu, která se jmenuje "Rámcová dohoda o náplni práce", je tam uvedeno, že se nestanu zaměstnancem a že za mě nebudou odvádět daně, pojištění a vše si musím sama za sebe vyřešit v ČR.

Nyní řeším jak tuto situaci vyřešit, jelikož se mi dostalo různých odpovědí. Na finančním úřadu mi po telefonu řekli, že na konci roku podám daňové přiznání, daně doplatím a tím by to mělo být vyřešeno. Na Živnostenském úřadě mi řekli, že se budu muset stát OSVČ a firmě fakturovat. Nemáte prosím s touhle situací zkušenost, byla bych velice vděčná za jakýkoliv názor. :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:práce pro zahraniční firmu z ČR - digitální nomád
« Odpověď #1 kdy: 03. 07. 2018, 12:52:22 »
Podle mě byste se opravdu měla stát OSVČ a vystavovat firmě faktury. Možná to tak mysleli i ti na finančním úřadě - proč jinak byste měla podávat přiznání.

Petr

• Host
Re:práce pro zahraniční firmu z ČR - digitální nomád
« Odpověď #2 kdy: 04. 07. 2018, 16:37:32 »
Vítejte v ČR :) Oba úřady mají pravdu, i když jsou to zcela protikladné odpovědi. V obou případech to (pro ten druhý úřad) uděláte vždy špatně a nemá to žádné zcela bezrizikové řešení, kromě přesunu do jiné země.

Varianta OSVČ je pro vás myslím bezpečnější a nakonec asi i jediná správná. Důležité je ale místo plnění služby, tedy to kde je služba "spotřebována", což pokud tomu správně rozumím je Maďarsko. Pak se to komplikuje, protože jde o poskytnutí služby do jiné země EU a tak se kromě OSVČ musíte stát i identifikovanou osobou (což je jakýsi poloviční plátce DPH). Připravte se na to, že celý proces té registrace je naprosto zmatečný a nedává smysl.

Dále viz zde: https://poradna.podnikatel.cz/index.php?topic=10354.0

Platby GoPay

reklama