reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dvě odlišné pásma paušálních výdajů  (Přečteno 2989 krát)

KatkaWeb

• Host
Dvě odlišné pásma paušálních výdajů
« kdy: 07. 07. 2018, 18:23:25 »
Dobrý den,
v rámci osvč pracuji na větším projektu, kde budu dodávat jak poradenské práce tak řemeslnou činnost (oblast elektrotechniky). Dopsud jsem jela vse v 60% kategorii paušálních výdajů, avšak jejich letošní snížení mě nutí hledat možnosti jak zbytečně nepřeplácet. Chtěla bych si potvrdit svou interpretaci zakona a doptat se na veci, ktere mi nejsou jasne
a) Vím,. že mohu své danové přiznání rozdělit na více typů činností tj. uplatnit dva ruzne pausaly. Můj dotaz je, zda Soucasny limit 1 000 000 Kč je pak v souhrnu za veškerou samostatně výdělečnou činnost, nebo pro jednotlivé živnosti zvlášť  - tj. teoreticky pri prijmech 1Milion příjem z řemeslné živnosti je možné uplatnit 800 000 naklady paušalně a 1Milion příjem z ostantí živnosti 600 000. Je to možné takto současně?
b) nenašel jsem přesně návod jak to značit ve fakturách. Doposud na fakturách žádné popisky apod nemám, ale rád bych se vyhnul problémum s financnim uradem. Vse je v ramci jedne objednavky ale typ prace se lisi, jak to resit? Dopsat poznamku o typu prace aby bylo jasne ze tato faktura bude za remeslne cinnosti a jina napr. za ostatni zivnost?

Diky

Reklama

• Stálý člen

reklama

Marek

• Host
Re:Dvě odlišné pásma paušálních výdajů
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2018, 10:59:21 »
Melo byt nezavisle jak pro remeslnou zivnost tak volnou zivnost. Tzn pokud napr vydelate 10 000 000 v remeslne a 10 000 000 ve volne tak muzete uplatnit 800 000 a zaroven 600 000 pausalni naklad.

Platby GoPay

reklama