reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dan z příjmu fyzických osob - špatne vyplneni?????  (Přečteno 2275 krát)

Mirka

  • Host
Dobry den, v beznu jsme podavali (manzel, ja i deti) danove priznani fyzickych osob - stejne jako 27 let zpatky. Dnes jsem dostala z FÚ zpravu:

Z důvodu špatně vyplněného Daňového přiznání za r.2017, kde :
 
1.vůbec neuvádějte manželku v Tab.č.1 , pokud na ni neuplatňujete slevu
2. v oddíle G (údaje o spolupracující osobě) může být podíl u ostatních  max. 50% dohromady
 
Tímto Vás žádám o podání nového – Dodatečného přiznání za r.2017.

Mam dva dotazy k temto bodum:

1. Manzelku (tedy mne) neuvadim do danoveho priznani manzela (stejne jako jeho do meho), do zadne tabulky, pouze na treti stranu nahore - jmeno, prijmeni, titul, rodne cislo. Co je na tom letos spatne?

2. Manzel a obe deti podnikaji jako sdruzeni fyzickych osob s tim, ze kazdy ma 33.3% - toto uvadim kazdy rok do oddilu G (ne do oddilu F, protoze nejsou pravnicke osoby),  Manzel je spravcem pokladny, odvadi DPH, deti podavaji priznani k DPH kazde s nulovou castkou, kazdy podava sve vlastni danove priznani z prijmu. Co je toto za novinku, ze nemohou byt rozdeleni kazdy 1/3, ale ze ostatni nemohou byt vice nez 50%. Kdyby to byla pravda - jako ze jsem toto omezeni nikde nenasla - musela bych predelat priznani vsem trem.

Prosim o pomoc a radu jeste pred tim, nez se vypravim na FU.
Dekuji mnohokrat
Mirka


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Dan z příjmu fyzických osob - špatne vyplneni?????
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2018, 13:04:46 »
Údaje o manželce se opravdu uvádějí v přiznání na straně 3 nahoře. Když se však podíváte do formuláře na název této kolonky, tak zjistíte, že se jmenuje "Tab. č. 1 ÚDAJE O MANŽELCE (MANŽELOVI)". Jak vy, tak FÚ tedy máte oba na mysli to samé. A údaje o manželce se sem opravdu mají psát jedině v případě, že na ni manžel v přiznání uplatňuje slevu na dani. Pokud slevu neuplatňuje, tak se sem nepíše nic (i přestože je dotyčný ženatý). FÚ nezajímá obecná informace, jestli je poplatník ženatý, ale chtějí vědět jestli na manželku uplatňuje slevu. Takto se to dělá už nejméně 10 let, takže nechápu, proč vám to FÚ vytknul teprve teď. Leda by váš manžel v minulých letech na vás uplatňoval slevu, ale za rok 2017 nikoli.

Co se týče druhé otázky, v tom se bohužel nevyznám.


 
Platby GoPay

reklama