reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Hypotéka-ručení druhou nemovitostí, invalidní důchod  (Přečteno 13269 krát)

Tereza Košnarová

  • Host
Obracím se na Vás s dotazem ohledně možnosti zisku hypotéky. Jaká je šance získat hypotéku v případě, že nemáme nic naspořeno (peníze vloženy do rekonstrukce druhé nemovitosti), ale můžeme ručit druhou nemovitostí (odhadní cena okolo 3 000 000)?Potřebná částka by se pohybovala okolo 1 800 000. O hypotéku by s vysokou pravděpodobností žádal partner, který je v současné době na plném invalidním důchodu a k tomu si přivydělává (smlouva na dobu neurčitou), jeho čistý příjem se pohybuje cca okolo 27 000. Já jsem nyní na rodičovské dovolené, před ní se můj čistý příjem pohyboval okolo 28 000. Předem děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaanna

  • Host
Re:Hypotéka-ručení druhou nemovitostí, invalidní důchod
« Odpověď #1 kdy: 21. 08. 2018, 12:11:12 »
Ano, ta možnost tady je. Počítat do příjmů se mu bude ale jen invalidní důchod 3 stupně. Pokud má ještě zaměstnanecký poměr byť na dobu určitou(záleží na tom, kolikrát mu již tento pracovní poměr prodloužili) , tak by se možná i k němu dalo přihlédnout. Záleží i na dalších okolnostech-zda jste manželé, nebo druh-družka( máte trvalé bydliště na společné adrese)  a dá se k bonitě ještě připočítat vaše rodičovská či mateřská. V současné době jsou spotřebitelské úvěry regulovány a od října tohoto roku budou spřísněny ze strany CNB podmínky pro získání HU. Doporučuji se obrátit na hypotečního specialistu a s ním to řešit. Je možné, že teď by jste na HU dosáhly ale od října tohoto roku již ne. Není úplně jednoduché za teď měnících se podmínek, vám bez dalších informací na toto odpovědět.
Podle nových podmínek nesmí vaše celkové zadlužení  být větší než 9 násobek vašich čistých ročních příjmů, a nesmíte splácet více než 45% vašich čistých měsíčních příjmů.


anna

  • Host
Re:Hypotéka-ručení druhou nemovitostí, invalidní důchod
« Odpověď #2 kdy: 21. 08. 2018, 12:13:57 »
A už vidím-smlouva na dobu neurčitou, bude se počítat do bonity.
To ostatní platí.


Referent (noční služba)

  • Host
Re:Hypotéka-ručení druhou nemovitostí, invalidní důchod
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2018, 22:03:05 »
"Půjčí nám?" je špatná otázka na úvod. Nejprve se musíte zeptat: z čeho to budeme splácet? Z vaší mateřské asi těžko. Takže: kolik zůstává partnerovi každý měsíc z těch 27 tis. po zaplacení nákladů a stávajících půjček? Kolik může měsíčně splácet? Tento údaj si dáte dohromady s tím, kolik potřebute půjčit, to zadáte do jakékoliv hypoteční kalkulačky a buď vám to vůbec nevyjde nebo to vyjde na x let -> a teprve pak se můžeme začít bavit, jestli vám to někdo půjčí!


 
Platby GoPay

reklama