reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Rodičovský příspěvek. Práce a dane  (Přečteno 1120 krát)

Majova

• Host
Rodičovský příspěvek. Práce a dane
« kdy: 05. 09. 2018, 18:04:26 »
Dobrý den chtěla bych se zeptat nastoupila jsem dřív na hlavní pracovní poměr do práce v únoru rodičovský příspěvek jsem dobrala až do září.  Samozřejmě se mi strhahavaji daně. Až budu podávat daňové přiznání budou mi něco vracet? Předem děkuji za odpoved

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Rodičovský příspěvek. Práce a dane
« Odpověď #1 kdy: 05. 09. 2018, 22:36:15 »
Z rodičovského příspěvku se Vám žádné daně nesráží. Z čeho se Vám srážejí daně - chodíte pracovat? Máte v práci podepsané daňové prohlášení? Platíte zálohu na daň? Na Vaši otázku je těžké odpovědět, málo informací jste podala.

Lada

• Host
Re:Rodičovský příspěvek. Práce a dane
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2018, 12:58:45 »
Jestliže pracujete na hlavní pracovní poměr, přičemž pobíráte mzdu, z níž se vám sráží daň z příjmu, tak při podání daňového přiznání vám může, ale nemusí, být vrácena nějaká daň. Záleží na různých okolnostech: zda máte u zaměstnavatele podepsané prohlášení poplatníka k dani z příjmu, zda jste si během roku uplatňovala u mzdy všechny slevy a daňová zvýhodnění, na které máte nárok, rovněž na výši vaší mzdy, na tom zda jste byla během roku třeba delší dobu nemocná atd. Odpovědět na vaši otázku by vám momentálně mohl pouze majitel spolehlivě fungující věštecké křišťálové koule.

Jinak z rodičovského příspěvku se vám žádné daně nesráží, ten dani nepodléhá - tím pádem se vám z něj ani nebude žádná daň vracet. Daň vám sráží pouze váš zaměstnavatel ze mzdy.

Pokud nemáte z nějakého důvodu povinnost podat přiznání k dani z příjmu za rok 2018, tak si můžete u zaměstnavatele začátkem roku 2019 požádat o roční zúčtování daně za r. 2018, nemusíte rovnou podávat přiznání na finančním úřadě.

Platby GoPay

reklama