reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dan z příjmu- student  (Přečteno 5173 krát)

Vlasta

• Host
Dan z příjmu- student
« kdy: 13. 09. 2018, 12:37:59 »
Dobry den, měl jsem 2 letní brigády.. a v jedné jsem nepodepsal růžový papír ohledně slevy na dani, protože jsem ho měl podepsaný v te druhé. Jenze z te firmy, kde jsem to podepsané neměl mi přišly na účet peníze i s tou dani a ve výplatní pásce jsem to taky neměl odečtene. Co mám dělat? Diky za rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Karel

• Host
Re:Dan z příjmu- student
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2018, 18:06:27 »
2 zaměstnání v jeden měsíc je ukázkový případ, kdy se nesmí podepsat růžové prohlášení poplatníka zároveň, což jste udělal správně, a také kdy se pro vrácení daně z obou zaměstnání musí podat daňové přiznání.

Lada

• Host
« Odpověď #2 kdy: 14. 09. 2018, 10:12:59 »
V obou zaměstnáních požádejte o vystavení potvrzení o výši příjmu - jsou povinni vám je vystavit. Po skončení roku 2018 si pak podejte na finančním úřadě přiznání k dani z příjmu, do kterého zahrnete příjmy od obou zaměstnavatelů (a případně i od dalších zaměstnavatelů, které jste měl v průběhu roku 2018 - musíte tam dát všechny své příjmy za daný rok).

nova

• Host
« Odpověď #3 kdy: 14. 09. 2018, 22:11:22 »
Nevíme, jaký jste měl (budete mít) celkový příjem za r. 2018. Je možné, že se Vám vrátí veškerá zaplacená daň. Do daň. př. uveďte všechny příjmy (daněné jak zálohovou, tak srážkovou daní).

Offline peter30

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15. 09. 2018, 09:46:14 »
Pokud to byli jediné vaše brigády a žádnou daň za vás neodvedli a vejdete se tedy do daňové slevy na poplatníka 24840 za rok tak podané daňové přiznání bude jen splnění zákona, ale nula od nuly pojde. Jiná věc by byla, kdyby nějakou daň odvedli (při vyšší vyplatě se to mohlo stát) a vy jste celou slevu na poplatníka v roce nevyužil. Předpokládám tedy, že šlo o jednorázové brigády a nepletou se do toho další pracovní smlouvy a výplaty v roce.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama