reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Je možné si vzít hypotéku na Slovensku v SK bance na nemovitost v ČR?  (Přečteno 11639 krát)

Jan

  • Host
předpokládám, že roztřílite můj naivní názor na malé kousíčky :) ale potřebuji, aby mi to někdo z oboru vysvětlil. Za současného vývoje regulací ze strany ČNB (nemyslím monitoring ukazatelů DTI, DSTI...spís zvyšování PRIBOR 2T a tím nucené zdražovaní hypotečních sazeb na straně komerčních bank) mě napadlo, že by bylo mnohem výhodnější si vzít hypotéku např. na Slovensku. (tam jsou stále kolem 1,5 %)
Když pominu kurzové riziko (CZK/EUR), tak hypotéky na Slovensku jsou nyní v porovnání s ČR velmi levné. ECB stále drží základní sazby na technické nule...

1/ je možné si vzít na Slovensku hypotéku (vlastně jako cizinec, dokazování příjmů v ČR...) a hlavně nemovitost, která by šla do zástavy nebude na území Slovenské repbuliky, ale v ČR.
Hlavně banky jako ČSOB, Spořitelna, Fio apod., které dlouhodobě působí v obou zemích a mají zmáknuté právní prostředí obou zemí, dokáží přjmout zástavu ze sousední země?

2/ když ne na Slovensku, tak jiné země eurozóny? Neměcko, Rakousko? 

jinými slovy existují banky, které akceptují do zástavy nemovitost v sousední EU zemi? Nebo dokonce existují nějaké vyšší předpisy (národních bank, EU), které takové hypotéky zakazují?

Našel jsem na internetu články, že je možné získat hypotéku na nemovist v ČR například v některých rakouských bankách... ale to dělali lidi kvůli obcházení registrů, to není není můj motiv.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaloret

  • Host
tak koukám, že až na vele zkušeneho p. Chrze, který mi odpověděl na finexpert fóru na totožný dotaz, tak s tímto tématem zkušenosti asi nikdo moc nemá   :)


Jiří

  • Host
Samozřejmě, že nelze, a to z důvodu (bohužel) rozdílných zákonů. Je to stejné i opačně: Na nemovitost v zahraničí vám žádný subjekt v ČR úvěr neposkytne. Měli jsme v minulosti na stole velmi, opravdu velmi zajímavé případy, jako např. lukrativní hotely v Chorvatsku apod., kdy jsme zkusili oslovit všechny naše investory. Ve všech případech bez úspěchu.


 
Platby GoPay

reklama