reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: sleva na dani za 2.dítě  (Přečteno 2644 krát)

Stáňa

• Host
sleva na dani za 2.dítě
« kdy: 02. 11. 2018, 10:03:33 »
Dobrý den, už 4 měsíce mi zaměstnavatel nezapočítává slevu na dani na 2. dítě. Je to od té doby, co synovi bylo 18 let, ale doklad o pokračování studia jsem doložila. Chci se zeptat, jestli to mohu chtít doplatit zpětně a co mám pro to udělat. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:sleva na dani za 2.dítě
« Odpověď #1 kdy: 05. 11. 2018, 10:25:43 »
Jako první si zajděte za svým zaměstnavatelem a trvejte na tom, aby vám začal slevu na syna zohledňovat při zpracování mezd. (Výplata mezd za říjen je už za dveřmi, tak ať to tam stihne ještě zapracovat.) Třeba se jedná jen o nějaké nedorozumění či opominutí, které se vaší návštěvou snadno vyřeší. (Třeba někde chybí nějaký podpis, potvrzení o studiu se nedostalo do mzdové účtárny apod.) To jste měla řešit hned, jak jste si toho všimla, rozhodně nebylo nutné čekat 4 měsíce.

Co se týče zpětného doplacení, tak o to také musíte požádat svého zaměstnavatele. Nejjednodušší by to měl, kdyby vám to vrátil v ročním zúčtování daně z příjmu za letošní rok (bude se dělat začátkem příštího roku), ve kterém by vám uplatnil slevu na dani za syna za celý rok a tím pádem by vyšel přeplatek. Nebo pokud by se k tomu zaměstnavatel stavěl odmítavě, můžete si sama podat přiznání na finančním úřadě a přeplatek na dani/bonusu vám vrátí finanční úřad.

Platby GoPay

reklama