reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Aktuální nejvýhodnější devizový účet v USD ?  (Přečteno 3203 krát)

Offline Jirka

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobrý den,

rád bych se zeptal jaký je nejvýhodnější devizový účet v USD?
Použití: 5-10 odchozích velkých plateb do roka

Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální nejvýhodnější devizový účet v USD ?
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2018, 06:30:12 »
Příchozí platby nebudou? Je pak nutné mít opravdu devizový účet, nebylo by lepší posílat platby přes devizovky (Akcenta, Easychange, Citfin, Sab, Divíšek, Fortissimo,...)?
Pro soukromé účely, nebo pro podnikání?
Určitě mrkni na podmínky u Fio a Citfin, možná i u AirBank. Rozhodující budou ale spíše kurzy, než poplatky a u devizové dostaneš vždy lepší,  než u bank.

Offline Jirka

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09. 11. 2018, 14:54:12 »
Jedná se o účet pro podnikání.
Kurzům bank se právě vyhýbám tím, že se jedná o dolarový účet. Při dobrém kurzu dolaru vyměním obnos přes zmíněné devizovky a nechám si to poslat na dolarový účet. Až je nutné platit fakturu, tak jí platím vyměněnými dolary a kurz banky neřeším.

Mám dolarový účet u zmíněné Fio. Pokud pošlu platbu a dám sdílené poplatky, tak u poslední větší platby se mi stalo, že příjemce obdržel o 70,20 USD méně než jsem poslal. Na dotaz že to je trochu moc, mi bylo odpovězeno, že to spolkly poplatky zprostředkovatelských bank, které v ceníku nejsou. A nejsou tam proto, protože vlastně neví kolik to vždy bude. V roce 1990 bych to asi chápal, ale dnes ? Je to vůbec možné?

S tohoto důvodu jsem zde poptal tipy na kvalitní dolarové účty. Nevím zda je to všude stejné nebo jsme stále ta banánová republika jako s těmi předraženými mobilními tarify...?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. 11. 2018, 20:38:20 »
u devizovek je možné nakoupit dopředu, peníze nechat u nich a poslat třeba i o rok později. Některé umí OUR platby za paušál, to by mohlo být řešení. Platbu OUR za paušál (500 Kč) by měla umět i Fio (jsem teď na mobilu, nedaří se mi otevřít  ceník)

Platby GoPay

reklama