reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: čerpání dovolené  (Přečteno 12972 krát)

Rysková

• Host
čerpání dovolené
« kdy: 09. 11. 2018, 00:04:06 »
Může mi účetní po noční napsat dovolenou_

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:čerpání dovolené
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2018, 00:18:47 »
To nám sdělujete, nebo se ptáte? Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Takže jestli Vám nařídil čerpat dovolenou, pak jste ji čerpala a mzdová účetní zaplatila.

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2018, 15:32:36 »
Dobrý den,
ať nevytvářím nové téma, tak se zeptám tady.
Poradíte mi jaký budu mít nárok na dovolenou v lednu, když podám v prosinci výpověď a nastoupím do nové práce 1.3. (když mi teď zbývá 20 dní dovolené)?
Nějak se nemůžu dopočítat.
Děkuji.

nova

• Host
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2018, 19:17:16 »
Musíte dát výpověď v prosinci tak, aby ji zaměstnavatel prokazatelně převzal do 31.12. Takže s tím počítejte (Vánoční svátky, pak možná volno...). Pokud budete předávat např. na personálním odd., nezapomeňte si nechat podepsat kopii vč. data převzetí. Pokud ukončíte PP 28.2., pak budete mít nárok na dovolenou za r. 2019 za odpracované dny (za každých 21 PD odpracovaných, je nárok na 1/12 celor. nároku). Pokud Vám zbývá ještě 20 PD dovolené, pak zaměstnavatel porušuje Zákoník práce. Už dávno Vám je měl nařídit čerpat. Počítejte s tím, že dovolenou dostanete s největší pravděpodobností nařízenou čerpat. To, co nevyčerpáte, dostanete v poslední mzdě proplacené.

Platby GoPay

reklama