reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nedodělaná kuchyně od truhláře  (Přečteno 4991 krát)

Pavel

  • Host
Nedodělaná kuchyně od truhláře
« kdy: 22. 11. 2018, 22:51:04 »
Dobrý den, chtěl jsem zeptat, jak postupovat dále v případě, kdy nám truhlář nedodělal kuchyň a postupně přestal komunikovat. Zaplatili jsme za material a po dvou dnech práce ještě 8tis. za práci. Bohužel pro nás, musel odjet následující den na zaplacenou dovolenou s příslibem, že zbytek dodělá jakmile se vrátí. Po návratu měl však cestou k nám autonehodu s tím, že se mu udělalo v noci špatně a následující den mu v nemocnici zjistili otřes mozku. Od té doby komunikoval postupně méně a méně, s tím že musel být v klidu a že to prijede dodělat příští týden a pak to už jen oddaloval a sliboval i kolegy atd. Nakonec n zařídil dovoz chybějícího materiálu s tim at si zkusíme sehnat někoho jiného a on nám pak doplatí zbytek. Kuchyně měla být dodělaná 30.6. a stále nemáme dodělanou spodní část - šuplíky atd. Navíc jsme zjistili, že nám chybí stále dna šuplíků (kolega dovezl jen boky), dvoje dvířka, světlo pod linku apod. Abych to shrnul. Zaplatili jsme materiál, většinu práce a měli jsme doplatit ještě 4 tisíce. Nyní jsme ve stavu kdy uz s námi skoro nekomunikuje a přitom naposledy psal že bude rád když se to vyřeší aby se to nedostalo třeba k soudu apod.
Co ted? Jiní truhláři jsou vytížení minimálně do konce roku a navíc by to stálo další peníze a kdo ví jak bysme je z něj dostávali. Lze podat trestní oznámení nebo podniknout nějaké kroky aby se to nemuselo řešit soudní cestou.
Děkuji,  Pavel

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Nedodělaná kuchyně od truhláře
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2018, 09:03:39 »
Přijde mi, že byste toho truhláře nejraději nějak dotlačil k tomu, aby vám tu práci dodělal on. Jenže jemu se do toho zjevně nechce, nebo to možná ze zdravotních důvodů ani udělat nemůže. (I když po takové době by už měl snad mít ten otřes mozku vyléčen, ne?) Obávám se, že nic jiného než soud vám nakonec nezbude.

Ještě můžete zkusit předat vše právníkovi, ať mu napíše nějakou oficiální výzvu k dokončení prací či vrácení peněz. Nebo mu alespoň pohrozte, že pokud třeba do týdne neudělá co chcete, dáte to k soudu. Někteří lidé se v takovém případě zaleknou, právníci a soudy je vystraší a oni raději rychle konají, aby se vyhnuli oplétačkám se zákonem. Ale těžko říct, jakou povahu má zrovna ten váš truhlář. Pokud má dostatečně otrlou náturu, tak s ním ani toto nehne.


Jana

  • Host
Re:Nedodělaná kuchyně od truhláře
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2018, 20:04:30 »
Dobrý den, mohu se zeptat o jakého trzhláře se jedná, řeším teď to samé. Není náhodou z Bohnic?


 
Platby GoPay

reklama