reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: čerpání dovolené  (Přečteno 3587 krát)

důchodce

• Host
čerpání dovolené
« kdy: 28. 11. 2018, 19:10:11 »
Dobrý večer,
jsem  pracující  důchodce  v soukromém  velkoobchodě  jako  jediný  zaměstnanec. Za  tento  rok  mi  majitelka  oznámila,že  nemám  nárok  na  dovolenou , i když  mám  odpracováno  asi  tak  230  prac. dnů.  V zimě  , když  není  potřeba , jsem  doma  bez náhrady. V sezoně tj.  od  května  do  září  pracuji  nepřetržitě,  a  v  zimě,  kdy  je  menší  odběr ,  stačí  rozvést zboží   její  manžel.  Z mé  mzdy  je  odváděno  sociální a  zdravotní  pojištění. Mám  dotaz, jestli  mám  na  dovolenou     ze  zákona  nárok  a  na  nemocenské  dávky. děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:čerpání dovolené
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2018, 22:29:45 »
Co máte sjednáno? Pracovní poměr nebo dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti?
Nelze jednoznačně odpovědět na Váš dotaz, pokud ho neupřesníte.

Lada

• Host
Re:čerpání dovolené
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2018, 08:56:22 »
Pokud máte uzavřenou dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, tak opravdu nemáte nárok na dovolenou. Měl byste však mít nárok na nemocenské dávky, jelikož uvádíte, že je z vaší mzdy odváděno pojistné.

Pokud máte uzavřenou pracovní smlouvu, tak máte nárok jak na nemocenské, tak na dovolenou. Přitom platí, že když máte v zaměstnání v daném roce odpracované více než 3 měsíce, vzniká vám nárok na celoroční dovolenou, která (v případě, že váš pracovní poměr bude trvat po celý kalendářní rok) činí 20 dnů.

V obou případech nemá na nic z toho vliv skutečnost, jestli jste či nejste důchodce. Záleží na tom, jestli máte sjednaný pracovní poměr či dohodu.

Platby GoPay

reklama