reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: investiční mince ze zahraničí - lze uplatnit zvláštní režim daně § 90?  (Přečteno 5356 krát)

Adam

  • Host
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. lze u investičních mincí nakoupených ze zemí EU (včetně zaplacení DPH v dané zemi ) použít při následném prodeji zvláštní režim daně § 90? některé české obchody totiž tento zvláštní režim používají. je nějaký rozdíl mezi investiční a sběratelskou investiční mincí nějaký rozdíl?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 026
    • Zobrazit profil
Investiční mince nesmí být o více jak 80 % dražší, než je hodnota zlata v ní obsaženého. Jinak odpadá nárok na odpočet DPH.

To o "sběratelských investičních mincích" tvrdí obchodník? Třeba je to jen nějaký marketingový kec, aby je mohl prodat dráže, než ostatní investiční mince typu Panda, Filharmonici, Orel,...


Adam

  • Host
Dobrý den,
děkuji za vysvětlení. prodejce se po dotazu na sběratelské zlaté investiční mince po pár emailech opravil a zdělil, že se jedná pouze o investiční mince. :D
ještě se chci zeptat jak je to u stříbra?
mohu použít také zvláštní režim daně § 90?tak, jako u zlata ? daň je zaplacená v zemi eu.u nás tedy danit jen rozdíl pořizovací a prodejní ceny?
děkuji


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 026
    • Zobrazit profil
Na stříbrné mince osvobození od DPH (jako u zlatých) není.
Ale nerozumím úplně otázce, jestliže bylo nějaké zboží nakoupené v EU, tak není nutné znova platit DPH


Adam

  • Host
Jedná se mi o tento případ.
živnostník nakoupí stříbrné investiční mince přes internetový obchod v zahraničí. na faktuře je ale uváděna cena DPH 0. Cena  bez DPH a Cena s DPH je stejná. jak tomu mám rozumět?
mohu následně prodat tyto mince a danit pouze rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou?
děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 026
    • Zobrazit profil
A ten zahraniční obchodník je z EU? Možná je jen neplátce. Pak, pokud ty jsi plátce, tak tam musíš DPH přidat


Jen tak

  • Host
Na stříbrné mince osvobození od DPH (jako u zlatých) není.
Ale nerozumím úplně otázce, jestliže bylo nějaké zboží nakoupené v EU, tak není nutné znova platit DPH

Naopak - je to nutné. Toto se týká případu, kdy je kupující neplátce DPH.

Pokud je kupující v Čechách plátce DPH a nakupuje v zahraničním eshopu, tak tento eshop by (pokud se chová korektně) neměl vůbec přičítat k ceně DPH a měl by vystavit fakturu s nulovou DPH. Český odběratel je pak povinen odvést DPH českým úřadům.


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 026
    • Zobrazit profil
Asi jsem se špatně vyjádřil.

Pokud je koupeno v rámci EU a byla zaplacena DPH, není nutné ji platit znovu.

Samozřejmě, pokud obchodník prodal bez DPH (ať už proto, že je to ze země mimo EU, nebo proto, že jde o prodej podnikateli, plátci DPH), tak je nutné DPH v ČR zaplatit.


 
Platby GoPay

reklama