reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dodanění  (Přečteno 5279 krát)

Markéta

• Host
Dodanění
« kdy: 04. 12. 2018, 20:58:07 »
Zdravím, potřebovala bych poradit. V červnu 2014 jsem si udělala životní pojistku, od té doby jsem si ji odecitala z daní. Minulý měsíc jsem ji zrušila. Dozvěděla jsem se, že ji musím dodanit, vše co jsem si odecetla. Bohužel, ale daňové přiznání za rok 2014 jsem si musela dělat sama a už nemám poklady. Odevzdala jsem je finančnímu úřadu a nic si neschovala. Jak teď zjistím kolik jsem si tenkrát odecitala? Dekuji moc za pomoc.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Virkato

• Host
Re:Dodanění
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2018, 09:42:24 »
To jste udělala to nejhorší, co jste mohla! Nejenom že musíte vrátit všechny výhody pro ŽP ale taky zůstanou pojišťovně téměř všechny vložené peníze. Ten úkon se jmenuje odkupné a je výhodný, no hádejte pro koho.

Tomáš

• Host
« Odpověď #2 kdy: 05. 12. 2018, 09:43:03 »
Pokud chcete kopii daňového přiznání ta je možné na FÚ požádat o kopii.Co si pamatuju tak za to chtěli v roce 2015 300kč

Markéta

• Host
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2018, 10:22:03 »
Virkato, bohužel, stalo se. Ale s tím, že nic nedostanu, respektive, kupodivu něco málo dostanu, 😀 jsem počítala dopředu. Vím, že ze začátku pár let vlastně jen platim za zřízení a nesporim si skoro nic. Navíc životní není o spoření něčeho. Mám ho teprve 4 roky, tak mě to tak nebolí. Tomáši děkuji za radu, skočím tam. Snad budou pracovnice ochotné mi ho dohledat, 4 roky zpětně. Děkuji.

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 12. 2018, 14:07:17 »
Mně osobně se to nestalo, ale znám lidi, kterým ano, a všichni se k tomu postavili tak, že "budou dělat mrtvého brouka". Tj. žádné opravné daňové přiznání x let nazpět, žádné vracení daní, dělají jakože nic. Prostě si jen přestali to zrušené životko odečítat z daní. Finančák neví, že jste životko ukončila, a dozvědět se to může jedině od vás.

I když samozřejmě pravda je taková, že podle zákona to musíte přiznat. Ale neznám nikoho, kdo by se tím opravdu řídil. Někteří z nich mi dokonce tvrdí, že jim to takto poradil známý/známá, co pracuje na finančním úřadě...

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama