reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daně podílových fondů  (Přečteno 7225 krát)

Offline Vít Šesták

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Daně podílových fondů
« kdy: 12. 12. 2018, 07:45:08 »
Nemám problém dohledat, jak danit příjmy z podílových fondů. Zajímalo by mě ale, jestli (a případně jak) daní samotné fondy. Nejde mi o všechny detaily (neuvažuju o založení fondu), jen bych chtěl mít představu, jestli takto dochází ke dvojitému zdanění. Jde mi jen o zdanění samotné investiční činnosti (tj. to, co má skrytý vliv na nákladovost fondu). Naopak mě teď nezajímá danění provozních záležitostí, které neplatím přímo. (Jasně, nebýt těchto daní, mohl by být poplatek nižší, ale je to celkem jasně stanovený náklad a pro teď mě nezajímá, jak moc z toho jde provozovatelům a jak moc státu.)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Ignác

• Host
Re:Daně podílových fondů
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2018, 08:41:43 »
Fondy mají zvláštní sazbu daně 5%  (par. 21 odst. 2). To byla také pobídka k zakládání tzv. fondů kvalifikovaných investorů (bez daňové úlevy by nic takové neexistovalo)

Offline Vít Šesták

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Daně podílových fondů
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2018, 17:51:48 »
Díky. Doufal jsem, že v tom zákoně najdu větší podrobnosti, ale je tam bohužel jen sazba daně.

Jak moc se liší stanovení základu daně mezi fondy a FO nepodnikatelem? Je to stejné? (Hmm, nevím, jestli to lze odpovědět takto obecně.)

Přemýšlím, že pokud by stanovení základu daně bylo stejné a pokud základ je nenulový, pak daňově vyjdou fondy lépe při dodržení časového testu na podílové listy fondu. Naopak při nedodržení časového testu by to vyšlo hůře kvůli dvojímu zdanění.

Platby GoPay

reklama