reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Výše náhrad u neplaceného volna  (Přečteno 9513 krát)

HMMC

  • Host
Výše náhrad u neplaceného volna
« kdy: 14. 12. 2018, 14:00:58 »
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jakou by měl zvolit zaměstnavatel výšku náhrad, pokud chce zaměstancům nařídit neplacené volno z důvodu neplánovaného volna jeho jediného odběratele v podobě týdenní odstávky.
Výklad, zda platit 60% nebo 80% není pro takový příklad úplně jasný, přitom to může být obecně častý případ.

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Eva

  • Host
Re:Výše náhrad u neplaceného volna
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2018, 19:41:38 »
Výraz "neplacené volno" znamená, že za toto volno se zaměstnanci nic neplatí. Jestliže zaměstnavatel přece jen bude něco platit, nejedná se o neplacené volno, ale o něco jiného, zřejmě prostoje.


Referent

  • Host
Re:Výše náhrad u neplaceného volna
« Odpověď #2 kdy: 17. 12. 2018, 10:13:40 »
V daném případu se jedná překážku podle § 209 (1) ZP a přísluší nejméně 60%.


HMMC

  • Host
Re:Výše náhrad u neplaceného volna
« Odpověď #3 kdy: 23. 12. 2018, 12:05:56 »
Děkuji


 
Platby GoPay

reklama