reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 6552 krát)

Libuše

• Host
Dotaz
« kdy: 30. 12. 2018, 10:35:37 »
Dobrý den, potřebuji poradit. Manžel pracoval 3 roky ve firmě jako hlídač a já jsem měla část.inv.důchod. Nevěděl, že ně mě může  uplatnit slevu na dani.Je možné o to žádat zpětně? Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

tom

• Host
Re:Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2018, 11:03:59 »
Podobný problém jsem řešil nedávno. Tehdy to šlo 3 roky zpětně. Asi by stálo zato v pondělí ráno navštívit finanční úřad.

nova

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2018, 23:18:42 »
Částečný invalidní důchod se počítá do sledovaného příjmu manželky. Takže záleží na výši Vašeho důchodu a také jestli jste neměla ještě  nějaký další příjem, který se posuzuje. Ano, lze podat až 3 roky zpětně daň. přiznání.

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2019, 09:25:30 »
Nárok na slevu na manželku vzniká manželovi tehdy, pokud jeho žena v příslušném kalendářním roce nemá příjem vyšší než 68.000 Kč. Pokud váš invalidní důchod za celý rok byl nižší než tato částka a neměla jste v tom roce už žádný jiný příjem (po jehož přičtení by váš celkový roční příjem již byl nad limit), tak by měl váš manžel na tuto slevu mít nárok. Jestli lze uplatnit i 3 roky zpětně, to si raději ověřte na finančním úřadě, ale myslím, že by to jít mělo.

Každopádně nelze to vyřídit u zaměstnavatele, manžel si musí podat za příslušné roky přiznání k dani z příjmu na finančním úřadě. Od zaměstnavatele si akorát vyžádá "Potvrzení o výši příjmu" (za každý rok jedno), které bude pro vyplnění přiznání potřebovat.

Platby GoPay

reklama