reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Preruseni a obnoveni SVČ v jednom roce - zalohy  (Přečteno 3051 krát)

Katka

• Host
Preruseni a obnoveni SVČ v jednom roce - zalohy
« kdy: 02. 01. 2019, 12:32:02 »
Dobry den,
dokazete mi poradit prosim jak je to prosim se zalohami na zdravotni a socialni pojisteni?

Dejme tomu ze v behem ledna prerusim SVČ (hlavni) a přestanu platit zalohy CSSZ a Zdravotni pojistovne a nastoupim do zamestnani. Po pul roce obnovim zivnost jako vedjelsi vydelecnou. Jak je to s vymerovacim zakladem pro zalohy? Budu moci platit po obnoveni minimalni zalohy, nebo se bude brat i tak predchozi rok a budu muset platit dle lonskeho vymerovaciho zakladu?

Jde mi o to, ze v lonskem roce jsem mela vyssi prijmy pres SVC nebot byla cinnosti hlavni a tomu odpovida vyse zaloh. Nicmene nyni ocekavam spise mensi privydelek a proto bych potrebovala zalohy minimalizovat, aby kazdy mesic neodesla vetsina prijmu jen na zalohy.

Dekuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Preruseni a obnoveni SVČ v jednom roce - zalohy
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2019, 09:06:32 »
Toto by asi bylo nejvhodnější probrat přímo s příslušnou zdravotní pojišťovnou a OSSZ (stačí telefonicky). Tam vám řeknou, jaké jsou či nejsou možnosti.

anna

• Host
Re:Preruseni a obnoveni SVČ v jednom roce - zalohy
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2019, 14:31:14 »
Pokud budete mít živnost jako vedlejší činnost, nemáte povinnost platit zálohy na soc.  ani zdrav. pojištění.(ale musíte na ZP a SSSZ nahlásit, že jste se nechal zaměstnat, živnost pozastavovat nemusíte) Až budete podávat DP, tak jednorázově doplatíte -dle výdělku.

Platby GoPay

reklama