reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: peníze od ZD za pronájem pole  (Přečteno 4511 krát)

Bronislava

  • Host
peníze od ZD za pronájem pole
« kdy: 04. 01. 2019, 19:10:02 »
Dobrý den,
jsem důchodce a dostávám peníze od ZD za pronájem polí. Částka je vyplacena jedenkrát ročně cca 10 000Kč. Mám pouze tento roční příjem + důchod. Musím podávat daňové přiznání?
Dále manžel je rovněž důchodce a dostává peníze od ZD za pronájem polí, ale v nižší částce, pouze 2 000,- Kč. Musí podávat daňové přiznání ?
Děkuji moc za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Jonas

  • Host
Re:peníze od ZD za pronájem pole
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2019, 22:02:11 »
Pokud nejsou jiné zdanitelné přijmy, tak do 6 tis. Kč se vůbec daňové přiznání nepodává (váš manžel). Přijmy z pronájmu nad 6 tis. je nutné přiznat, ale daň vyjde nula (díky slevě na poplatníka).


Karel

  • Host
Re:peníze od ZD za pronájem pole
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2019, 01:40:10 »
Jonas,

to se týká závislé činnosti

Bronislava,

Podle
§ 38g

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
(1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

Podle
§ 4

Osvobození od daně
1) h
příjem získaný ve formě dávky nebo služby z nemocenského pojištění, důchodového pojištění podle zákona upravujícího důchodové pojištění ....  jde-li však o příjem ve formě pravidelně vypláceného důchodu nebo penze, je od daně osvobozena z úhrnu takových příjmů nejvýše částka ve výši 36násobku minimální mzdy,

Pokud nemáte roční důchod vyšší než 36 násobek minimální mzdy a zároveň máte jiný příjem nižší než 15 tis Kč, tak podle mě nemusíte podávat daňové přiznání.



Jonas

  • Host
Re:peníze od ZD za pronájem pole
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2019, 21:09:15 »
Máte pravdu, 6 tis. je limit pro zaměstanance, 15 tis. v tomto případě (u osob bez jiných zdanitelných příjmů)


Bronislava

  • Host
Re:peníze od ZD za pronájem pole
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2019, 20:48:11 »
Dobrý večer,
děkuji za informace p. Jonáši. Dnes jsem byla na FÚ a dostala jsem úplně stejnou odpověď, kterou uvádíte v  příspěvku tj. pokud bych pracovala je limit do 6 tis. kdy nepřiznávám, 15 tis. v mém případě - tj. nemám příjem.
Ještě jednou díky.
Bronislava 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bronislava

  • Host
Re:peníze od ZD za pronájem pole
« Odpověď #5 kdy: 09. 01. 2019, 20:52:15 »
Dobrý večer,
děkuji za informace pane Karle. Dnes jsem byla na FÚ a dostala jsem úplně stejnou odpověď, kterou uvádíte v  příspěvku tj. pokud bych pracovala je limit do 6 tis. kdy nepřiznávám, 15 tis. v mém případě - tj. nemám příjem.
Ještě jednou díky.
Bronislava 


 
Platby GoPay

reklama