reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Exekuce postihující daňový bonus  (Přečteno 645 krát)

Adéla V.

• Host
Exekuce postihující daňový bonus
« kdy: 08. 01. 2019, 15:43:50 »
Dobrý den,
   řešíme v zaměstnání problém, kdy nám nastoupil zaměstnanec s vyšším počtem exekucí a některé jsou navíc exekuce postihující daňový bonus.
Zjistila jsem si, že tyto exekuce na daňový bonus se posunou před exekuce, které daňový bonus nepostihují bez ohledu na to, zda přišly až po nich. Dále je mi jasné, že v případě takové exekuce se srazí bonus v celé jeho výši. Jen nevím, zda se exekuce postihující daňový bonus srazí vždy za všech okolností každý měsíc a nebo jen tehdy, přesáhne-li zaměstnancův plat (včetně bonusu) nezabavitelnou částku.

Příklad:
1) Zaměstnanec, jehož nezabavitelná částka je 12451,-Kč,  si vydělá v daném měsíci 7975,-Kč + daňový bonus je 5025,-Kč = má k výplatě 13000,-Kč . V tomto případě mu strhnu a odešlu exekutorovi bonus v celé výši 5025,-Kč,

2) Zaměstnanec, jehož nezabavitelná částka je 12451,-Kč, si v daném měsíci vydělá pouze 6000,-Kč + daňový bonus je 5025,-Kč = má k výplatě 11025,-Kč. I v tomto případě strhávám a posílám exekutorovi daňový bonus? Nebo je to jen v případě, kdy má k výplatě více než je jeho nezabavitelná částka?

Mockrát Vám děkuji za případnou odpověď, nikde jsem zatím tuto odpověď nezískala.
Omlouvám se, teď jsem našla tuto kategorii dotazů týkající se exekucí, před tím jsem zařadila do obecných dotazů :(

S přáním hezkého dne

--
Adéla Vodňanská
mzdová účetní MŠ Řeporyje

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama