reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zadost o odvolani daru  (Přečteno 1007 krát)

Kate

  • Host
Zadost o odvolani daru
« kdy: 09. 01. 2019, 23:49:37 »
Prikladam text k me predchozi otazce.

Odvolání pro nevděk je upraveno v ust. § 2072 a násl. o.z. a značně připomíná, i když s určitými novinkami, vrácení daru pro hrubé porušování dobrých mravů podle dřívější úpravy: Ublížíte-li jako obdarovaný dárci úmyslně nebo z hrubé nedbalosti tak, že zjevně porušíte dobré mravy, může dárce, pokud vám to neprominul, od darovací smlouvy pro váš nevděk odstoupit. Porušení dobrých mravů vůči osobám dárci blízkým se za nevděk považuje jen v případě, že to odůvodňují okolnosti.

Podle zrušeného starého občanského zákoníku a jeho ust. § 630 se mohl dárce domáhat vrácení daru, jestliže jste se chovali k němu nebo ke členům jeho rodiny tak, že jste tím hrubě porušovali dobré mravy. Nová úprava je tak na dárce přísnější. Odvolat dar pro nevděk z důvodu závadného chování vůči členům rodiny nebo osobám blízkým dárci bude moci dárce zřejmě jen tehdy, pokud prokáže, že se takové vaše jednání jeho samotného dotklo natolik, že jej lze považovat za nevděk vůči dárci samotnému...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 
Platby GoPay

reklama