reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Společně posuzované osoby  (Přečteno 1186 krát)

Lenka

• Host
Společně posuzované osoby
« kdy: 10. 01. 2019, 20:23:52 »
Dobrý den,
prosím o radu. Dnes jsem byla poprvé žádat o dávku přídavků na děti. V březnu 2018 mi byl soudem vydán rozsudek o svěření dětí do mé péče, kde byla i vyčíslena částka výživného pro mé děti. Do srpna 2018 jsme ale stále žili ve společné domácnosti. Od září 2018 jsem s dětmi již ve vlastním bydlení o 400 km daleko s novým trv. pobytem a dnes při podání žádosti o přídavky mi paní na ÚP zdělila, že bývalý partner patří při podání žádosti do okruhu společně posuzovaných osob a velice se mě vyptávala na osobní údaje ohledně našeho soužití na dřívějším bydlišti. Můj dotaz je prosím takový... Opravdu je bývalý přítel v okruhu posuzovaných osob, když nemá stejné trvalé bydliště a bydlí o 400 km dál a dle rozsudku z 3/2018 mám děti ve své péči? Do ústního protokolu zadávala paní i informace týkajícího se bývalého přítele, ale proč??? Žádost se přece posuzuje za předešlé kalendářní čtvrtletí. Děkuji za co nejrychlejší odpověď, s pozdravem Lenka (omlouvám se za anonymitu).   

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petra

• Host
Re:Společně posuzované osoby
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2019, 20:30:55 »
Dobrý den,
prosím o radu. Dnes jsem byla poprvé žádat o dávku přídavků na děti. V březnu 2018 mi byl soudem vydán rozsudek o svěření dětí do mé péče, kde byla i vyčíslena částka výživného pro mé děti. Do srpna 2018 jsme ale stále žili ve společné domácnosti. Od září 2018 jsem s dětmi již ve vlastním bydlení o 400 km daleko s novým trv. pobytem a dnes při podání žádosti o přídavky mi paní na ÚP zdělila, že bývalý partner patří při podání žádosti do okruhu společně posuzovaných osob a velice se mě vyptávala na osobní údaje ohledně našeho soužití na dřívějším bydlišti. Můj dotaz je prosím takový... Opravdu je bývalý přítel v okruhu posuzovaných osob, když nemá stejné trvalé bydliště a bydlí o 400 km dál a dle rozsudku z 3/2018 mám děti ve své péči? Do ústního protokolu zadávala paní i informace týkajícího se bývalého přítele, ale proč??? Žádost se přece posuzuje za předešlé kalendářní čtvrtletí. Děkuji za co nejrychlejší odpověď, s pozdravem Petra (omlouvám se za anonymitu).

Platby GoPay

reklama