Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Doplňkové penzijní spoření conseq  (Přečteno 160309 krát)

Michal

  • Host
Doplňkové penzijní spoření conseq
« kdy: 29. 01. 2019, 21:49:40 »
Dobrý den, potřebuji poradit v české spořitelně jsem odstoupil z transformovaného fondu z důvodu malého výnosu,jelikož jsem si po nějaký čas naspořil na tomto učtu přibližně 200 000Kč rozhodl jsem se změnit penzijní fond, byla mi nabídnuta společnost conseq jelikož mi zbývá do důchodu 20let,finanční poradce, ke kterému jsem dostal kontakt mi radí dynamický penzijní fond Zenit, o společnosti conseq moc nevím proto mě zajímá, zda je to společnost důvěryhodná ,také by mě zajímalo jestli si každý penzijní fond měsíčně odebírá poplatek stejně jako coseq dynamický 5procent z měsíčních příspěvků účastníka např:z 1000Kč 50korun je to běžné s těmi poplatky?platí se také při jednorázovém vkladu,bylo mi řečeno že nikoli,zajímala by mě nějaká porovnání penzijních fondů

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Petr Dufek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Doplňkové penzijní spoření conseq
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2019, 11:30:50 »
Dobrý den,

nejsem specialista na podmínky společnosti Conseq - nicméně z dostupných informací této společnosti těch 5% z příspěvku účastníka fondu je účtováno pouze v případě že zvolíte fond Zenit s Garancí.
Je to poplatek za písemnou garanci, že v případě výplaty úspor Vám bude vyplacena minimálně hodnota prostředků, které jste v penzijní společnosti investoval. Tento poplatek je pak účtován ke všem zaslaným příspěvkům.
Tato garance je pouze v době výplaty, tzn. v průběhu spoření může se může hodnota uložených prostředky dostat do ztráty. Nicméně v den výplaty Vám bude zasláno minimálně to co jste investoval, i když je aktuální hodnota třeba nižší.
Je otázkou zda tato garance je skutečným přínosem, protože 5% poplatek na vstupu Vám výrazně snižuje reálný výnos.

Jestliže si zvolíte strategii bez této garance budou Vám účtovány běžné poplatky jako u ostatních penzijních společností. Tj.:

- Úplata za obhospodařování majetku ve fondu Conseq povinný konzervativní fond, Conseq penzijní společnost, a.s. 0,4 % p. a.
- Úplata za obhospodařování majetku v účastnických fondech 1 % p. a.:
• Conseq globální akciový účastnický fond, Conseq penzijní společnost, a.s.
• Conseq dluhopisový účastnický fond, Conseq penzijní společnost, a.s.
- Úplata za zhodnocení majetku ve fondu Conseq povinný konzervativní fond, Conseq penzijní společnost, a.s. 10 % ze zhodnocení
- Úplata za zhodnocení majetku pro ostatní účastnické fondy Conseq penzijní společnosti, a.s. 15 % ze zhodnocení
viz.: https://www.conseq.cz/news_detail.asp?page=369&news=809

Co se týče důvěryhodnosti této společnosti: Tak o té bych pochybnosti neměl - společnosti Conseq má dlouholeté zkušenosti s investicemi. A dá se tedy považovat za kvalitního partnera. Jediné co je potřeba zmínit, že historické výnosy nejsou zárukou těch budoucích. Tudíž bych při výběru nezohledňoval pouze toto kritérium. Zaměřil bych se i na velikost této penzijní společnosti. Právě z důvodu stability v letech budoucích.


Petr

  • Host
Re:Doplňkové penzijní spoření conseq
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2019, 12:01:30 »
Můžete mi prosím poradit, kam vyrazit pro nejlevnější pojištění domácnosti? připadá mi, že teď platím docela dost, a blíží se mi výročí smlouvy.


 
Platby GoPay