reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: daň po návratu z rodičovské  (Přečteno 839 krát)

Kristýna Eichlerová

• Host
daň po návratu z rodičovské
« kdy: 31. 01. 2019, 09:53:45 »
Chtěla bych se zeptat, po návratu z rodičovské jsem nastoupila do nového zaměstnání. Účetní po mě chtějí nějaké potvrzení z finančního úřadu, nerozumím ale jaké. Na rodičovské jsem nevydělávala. Podle mě bych měla danit jen za měsíce, které jsem odpracovala. Děkuji Eichlerová

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:daň po návratu z rodičovské
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2019, 14:31:29 »
Jaké  chce potvrzení, to by vám měla říct ta vaše účetní. Ať vám sdělí přesný název formuláře, který od vás chce, k čemu ho chce, a kdo by vám ho měl vystavit. Finanční úřad žádné potvrzení pro zaměstnavatele nevystavuje. 

Pokud jste neměla jiný příjem než rodičovskou (třeba příjem z podnikání, z pronájmu atd.), tak jste neměla povinnost podávat přiznání k dani z příjmu. Jak správně píšete, rodičovská se nedaní. Ale i kdybyste za loňský rok podávala přiznání na finančním úřadě, tak vašemu zaměstnavateli po tom nic není. Tehdy přece ještě ani nebyl vaším zaměstnavatelem

Jediné co mě napadá: Při nástupu do nového zaměstnání zaměstnanci obvykle podepisují formulář "Prohlášení poplatníka", do kterého uvádějí, jaké chtějí v zaměstnání uplatňovat daňové slevy a daňová zvýhodnění (na děti). Tento formulář ale nevystavuje finanční úřad, vyplňuje a podepisuje ho sám zaměstnanec.

Platby GoPay

reklama