reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz ohledně způsobu práce  (Přečteno 1885 krát)

Sutenvulf

• Host
Dotaz ohledně způsobu práce
« kdy: 06. 02. 2019, 21:52:59 »
Hezký den, mám poměrně komplikovaný dotaz, pokusím se ho vysvětlit co nejlépe. Budu mluvit v číslech, aby to bylo jasnější.

Momentálně pracuji na smlouvu na dobu neurčitou, jako zaměstnanec. Mám 35 000 hrubého, jenže firma, jelikož se skládá z více menších firem, má možnost, když si udělám ŽL, zaměstnat mě u jedné své firmy s tím, že tam budu mít nějakou minimální částku a zbytek budu fakturovat jiné firmě. Prý je to takto výhodnější, ale nedokáži si představit jak a o kolik.

Navíc si přivydělávám bokem na DPP, kde mám 250 hrubého na hodinu. Taktéž mám možnost dělat zde na ŽL.

Můj dotaz je, zda je nějaká možnost si finančně polepšit, pokud si založím ŽL a budu dělat na něj. Vyjde to lépe? Respektive, zbyde mi více peněz v čistém? Děkuji za odpovědi, snad je dotaz srozumitelný.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Krtek

• Host
Re:Dotaz ohledně způsobu práce
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2019, 22:18:47 »
Jako zaměstnanec v tom vidim takhle od oka švarc systém, což mi je tak nějak proti srsti. Osobně by mi vadil konec placené dovolené, nemocenské a možnost prakticky kdykoliv bez odstupného přijít o práci.
Co se týče platu tak si myslim že abyste měl v čistém stejně jako teď, musí vám dát na živnosťák vaší superhrubou mzdu, ne jenom hrubou. Takhle to vidim já, jakožto zaměstnanec, snad se najde někdo, kdo má větší přehled hlavně co se týče té finanční (ne)výhodnosti.

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně způsobu práce
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2019, 00:31:33 »
Momentálně pracuji na smlouvu na dobu neurčitou, jako zaměstnanec. Mám 35 000 hrubého, jenže firma, jelikož se skládá z více menších firem, má možnost, když si udělám ŽL, zaměstnat mě u jedné své firmy s tím, že tam budu mít nějakou minimální částku a zbytek budu fakturovat jiné firmě. Prý je to takto výhodnější, ale nedokáži si představit jak a o kolik.

Navíc si přivydělávám bokem na DPP, kde mám 250 hrubého na hodinu. Taktéž mám možnost dělat zde na ŽL.

Můj dotaz je, zda je nějaká možnost si finančně polepšit, pokud si založím ŽL a budu dělat na něj. Vyjde to lépe? Respektive, zbyde mi více peněz v čistém? Děkuji za odpovědi, snad je dotaz srozumitelný.

Na tom není nic komplikovaného.
Pokud na ten návrh přistoupíte, půjde o Švarc systém, za který hrozí pokuta nejen Vašemu „zaměstnavateli“, ale i Vám.

Navíc byste na to doplatil v okamžitku nemoci, pracovního úrazu; kdybyste potřeboval invalidní důchod, …

Platby GoPay

reklama