reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Hypotéka.  (Přečteno 2113 krát)

Lukáš

• Host
Hypotéka.
« kdy: 07. 02. 2019, 11:31:16 »
Ahoj,
chci se zeptat, jestli si mohu odečíst hypotéku z daní, jestliže: Udělal jsem si přístavbu na baráku, který vlastní moji rodiče. Nemam kupní smlouvu. Hypotéka je samozřejmě psaná na mě. Tak by mě zajímalo, jestli to jde.
Díky

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Hypotéka.
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2019, 12:26:17 »
Aby bylo možné si úroky z úvěru uplatnit v daňovém přiznání či ročním zúčtování, musí to být úvěr na financování bytových potřeb.

Mezi tyto rovněž patří "Údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu, bytu v nájmu nebo v užívání, jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru)". Můžete doložit výpisem z listu vlastnictví (pokud jste vlastník té nemovitosti, což nejste), nebo nájemní smlouvou či dokladem o trvalém pobytu uživatele (pokud jste nájemce či uživatel bytu).

Nevím, v jakém rozsahu byla ta provedená přístavba a zda by se na ni toto ustanovení eventuálně dalo vztáhnout. Na přesnou definici by bylo dobré se zeptat např. daňového poradce.

Pokud by se jednalo o stavbu nového domu či bytu, musel byste být majitelem toho postaveného domu/bytu. Pokud je to jen údržba či změna stavby, nemusíte být majitel, stačí když jste nájemce.

Platby GoPay

reklama