reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: roční přiznání FO - solidární dan  (Přečteno 3825 krát)

Petra

• Host
roční přiznání FO - solidární dan
« kdy: 07. 02. 2019, 14:39:53 »
Dobrý den, dělám si roční přiznání FO kvůli tomu, že jsem dostala odstupné. U svého původního zaměstnavatele jsem měla MD na 3 roky. MD jsem skončila po 2 letech a našla jsem si od 1.1.2018 jinou práci - u původního zaměstnavatele jsem byla pořád na MD. K 30.4. 2018 jsem ukončila pracovní poměr. A od původního zaměstnavatele jsem dostala odstupné, které mám v potvrzení o zdanitelných příjmech uděláno jako za měsíc (1.2.3.4 a 5) s tím, že solidární daň je 5 (asi znamena 5 měsíců). Poté jsem si našla od 15.5. 2018 práci, kde jsem doteď. Prosím, jak mám solidární daň zahrnout do přiznání? Mám si ji sama vypočítat?

děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:roční přiznání FO - solidární dan
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2019, 16:55:23 »
…U svého původního zaměstnavatele jsem měla MD na 3 roky. MD jsem skončila po 2 letech
a našla jsem si od 1.1.2018 jinou práci - u původního zaměstnavatele jsem byla pořád na MD.

Na MD jste byla prvních 28 týdnů, potom šlo o rodičovskou (RD) dovolenou.
MD a RD → volno od zaměstnavatele na péči o dítě.

Po ukončení RD jste byla povinna se vrátit do práce.
Nemínila jste spíše ukončení pobírání rodičovského příspěvku (RP, sociální dávka)?

… dělám si roční přiznání FO kvůli tomu, že jsem dostala odstupné. … K 30. 4. 2018 jsem ukončila pracovní poměr. A od původního zaměstnavatele
jsem dostala odstupné, které mám v potvrzení o zdanitelných příjmech uděláno jako za měsíc (1. 2. 3. 4 a 5) s tím, že solidární daň je 5 (asi znamena 5 měsíců).
Poté jsem si našla od 15. 5. 2018 práci, kde jsem doteď. Prosím, jak mám solidární daň zahrnout do přiznání? Mám si ji sama vypočítat?

Vyžádejte si od původního i stávajícího zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech
a odvedených zálohách daně. Tam by mělo být všechno uvedeno.

Petra

• Host
Re:roční přiznání FO - solidární dan
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2019, 08:49:44 »
Ano, napsala jsem to špatně....

Platby GoPay

reklama