reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: investování s j.o.investments?  (Přečteno 63591 krát)

eva

• Host
investování s j.o.investments?
« kdy: 25. 10. 2017, 15:37:17 »
dobrý den,
máte prosím někdo informace o investiční společnosti j.o. investments? nabízejí vysoké zhodnocení investic?

díky za info, Eva

Reklama

• Stálý člen

reklama

Karel

• Host
Re:investování s j.o.investments?
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2017, 20:14:10 »
  :o

Irnerius

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2017, 15:27:29 »
Dle mého názoru se jedná o Ponziho schéma, tj. je třeba udělat penízkům pápá ;)
https://www.investujeme.cz/clanky/ponziho-podvody-jak-jim-lepe-porozumet/

Marek

• Host
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2018, 19:45:08 »
O J.O. investments jsem se dozvěděl od kámoše a nejdřív jsem mu taky nevěřil ale zkusil jsem to a říkám si jaké mám štěstí :) výběr jsem už měl a všechno proběhlo v pořádku.

Jirka

• Host
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2018, 14:54:06 »
Mám tam své prostředky již nějaký pátek a již jsem i na zkoušku vybíral. Společnost má několik traderů, kteří prostřednictvím Bloomergu dělá intradenní obchody. Kdo zná způsob pákového investování, tak ví, že vysoké zhodnocení je běžné. Jsou zde i samozřejmě rizika a je důležité kdo obchody dělá, jaké používá nástroje a strategii. Dle mého názoru o ponzi schema nejde, firma má licenci a schválenou strategii u ČNB.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jonas

• Host
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2018, 09:14:54 »
firma má licenci a schválenou strategii u ČNB.

Firma J.O. Investment s.r.o. je uvedena na webu ČNB v seznamu "Osoby uvedené v § 15 odst. 1 ZISIF". Když si to rozkliknete, tak je tam velký červený nápis
"Česká národní banka nevykonává dohled nad osobami zapsanými v tomto seznamu a dohledu České národní banky nepodléhá ani jejich činnost. Česká národní banka před zápisem osoby, uvedené v § 15 odst. 1 ZISIF, do seznamu nezkoumá žádost o zápis z hlediska pravdivosti nebo přesnosti informací a nepřezkoumává ani splnění předpokladů pro zápis do seznamu. Zápis do seznamu nepředstavuje podnikatelské oprávnění a neopravňuje k veřejnému nabízení investic a shromažďování peněz od veřejnosti za účelem jejich společného investování jinak než za podmínek, které stanoví nebo připouští ZISIF. Osoby zapsané v seznamu jsou mj. povinny na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a na svých internetových stránkách uvádět údaj, ze kterého vyplývá, že nepodléhají dohledu České národní banky."

Takže pokud někde tvrdí, že mají licenci a schválenou strategii, tak lžou a doporučuju je nahlásit na ČNB. Nejde o žádnou investiční společnost dohlíženou ČNB, ale to samozřejmě na druhou stranu neznamená, že jde o podvod. Jde prostě o jakýsi pseudocrowfunding - každý, kdo jim dá peníze, by si měl podrobně přečíst na co a s jakým rizikem to je ...

Richard

• Host
« Odpověď #6 kdy: 21. 11. 2018, 13:26:31 »
Je to jenom o tom, zdali chcete věřit tomu, co vám banky, stát, penzijni napovídaji...chcete jenom 3 ... 5% tak si to k nim dejte a tyto instutce na vás udělají 100... 200%, ale pokud se neleknete a budete se pídit dál, tak zjistíte, že to co dělá banka, umí tato spolešnost také. Ano, udělá na vás to samé přibližně, ale pokud jste s investicí pod 500.000 Kč, tak Vám zisk naroste max 0  - 30%, což se nám podařilo a máme výběr. Pokud jste 500.000 a více, tak zisk roste i na +60%, ale ze zisku si berou 30%. ČSMS dává Kolik 0,9% a na lidech udělá ty talíř. Tedy za nás OK.

Jan

• Host
« Odpověď #7 kdy: 16. 12. 2018, 22:34:13 »
Vklady i výběry bez problémů.
Riziko vysoké, poplatek vysoký, pod čarou zisk.
Pro mne ok.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17. 12. 2018, 08:32:33 »
Zisk v řádech desítek procent je vždy spojen s obrovským rizikem (kdyby ne, půjčí si od banky místo toho, aby si draho půjčovali tímto způsobem), v podstatě je jisté, že firma dlouho nevydrží. Také se přikláním k ponziho schématu.

Pepa Uchytil

• Host
« Odpověď #9 kdy: 02. 02. 2019, 13:28:30 »
Píšete tu mnozí o "výběru" - co si o tom mám myslet? Že Vám firma vyplatila nějaký "zisk" nebo jste vybrali vklad včetně zisku, tedy výběr byl větší než Váš vklad?
To je dost zásadní otázka - vyplácet "zisk" se totiž dá i z podstaty, případně z "vkladů" dalších "investorů"
teda, tolik uvozovek jsem dlouho nepoužil ;-)

Abs

• Host
« Odpověď #10 kdy: 15. 02. 2019, 17:22:08 »
U JO Investment mame finance uz dva roky a naprosta spokojenost. Navratnost uz 300% (vse vybrano). Podvod to nebude, znam spousty lidi co u nich investuji. Muzu jenom doporucit  :)

Jarda

• Host
« Odpověď #11 kdy: 22. 02. 2019, 10:38:18 »
Mám dotaz k licenci a dohledu ze strany ČNB.
Podle toho co jsem slyšel, tak získat licenci od ČNB podle § 15 odst. 1 ZISIF není až tak jednoduché. Je potřeba dodat různé materiály a sdělit ČNB mimo jiné i své know-how (v případě investic tedy sdělit strategie investování?). ČNB nemusí zkoumat jejich funkčnost, ale musí splňovat nějaké jejich podmínky a až pak dají licenci.
Navíc na stránkách ČNB se dá dohledat, že společnost J.O. Investment dostala dvě padesítisícové pokuty. Tzn. ČNB nevykonává dohled nad J.O. Investment, ale dává jim pokuty? Tohle mi trochu nedává smysl. Buď vykonávám dohled a dávám pokuty nebo nevykonávám dohled a nemůžu dávat pokuty. Dokáže mi to někdo vysvětlit?

Po tom všem si moc nedokáži představit, že by šlo o podvod (ponzi). Zajímal by mě názor ostatních.

Gio

• Host
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2019, 19:09:22 »
ČNB podle § 15 odst. 1 ZISIF je jen REGISTRACE, kde se musi dodat urcite podklady tak, aby byly formalne spravne. CNB jiz neresi spravnost a vhodnost dane strategie. Nasleduje pravidelny reporting zejmena mnozstvi penez ve sprave a zda neni nabizen volne obycejnym lidem. Za to muze byt ulozena pokuta. LICENCE se udeluje jinym subjektum za uplne jinych podminek a ty jsou pod dohledem CNB - tj. fondy ktere mohou nabizet sve produkty volne.

Plati stare zname pravidlo, ze kdyz to zni az moc dobre aby to byla pravda, tak to pravda neni. Riziko zisku 300% za 2 roky je presne 100% tj cela vyse kapitalu. To, ze nekdo dostal moznost udajneho vyberu sve castky vcetne uroku jeste neznamena, ze system je dlouhodobe udrzitelny. Buffet dela od 1965 zhruba 20% rocne, jsou tu mozna jeste dalsi subjekty, ktere delaji neco podobneho jako Renaissance Technologies. Takovych firem je par do poctu. U vsech ostatnich plati, ze v case nebyly schopny se svym pristupem vydrzet dlouhodobe a investori vetsinou prisli o dost penez.

Takze v pripade investice do JO Investment sazite na to, ze cerstve 23ti lety Kuba a jeho FX team nekde buhvikde, jsou geniove doby. Mozna opravdu jsou...bohuzel je tam vetsi sance, ze o vklad prijdete ;-) Mozna ne hned, mozna az po tom co tam tech 300% zisku vlozite znova. Vzhledem k tomu, co se okolo toho deje, je jen otazkou casu, kdy nektere informace vyplujou na povrh.

Anonymni prispevky o 300% vybranych spolecne ve spojeni se slovem "investovani" mi prijdou usmevne. Neco jako "Nase spolecnost JO Investment s.r.o. v soucasne dobe disponuje aktivy, diky kterym je schopna ucastnit se obchodu na vynosove zajimavych trzich. To nam zaroven umoznuje prijit na trh s nedtradicnymi druhy produktu a GARANTOVAT klientovi navratnost jeho investice". Spis je jen otazkou casu, kdy CNB zacne prosetrovat to, jak je mozne, ze podobny "produkt" je nabizen nekterymi finacne-poradenskymi firmami, ktere maji podobne praktiky zakazane. Tucne provize z hejlu totiz smrdi jen chvili...

Platby GoPay

reklama