reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: daneni a forma podani na FU kapitalovych prijmu v zahranici  (Přečteno 2717 krát)

petr techlovsky

• Host
zamestnavatel v zahranici mi prispival  formou investic do penzijniho fondu. letos jsem nechal fond zrusit a hodnotu podilu vyplatit (USD)  na ucet v Cesku. Prijem nebyl v zahranici zdanen.  Predpokladam, ze je nutne celou sumu nechat zdanit (sam jsem nic neinvestoval) a to 15%. Jakou formou podat danove priznani (formular), abych neplatil zaroven povinna pojisteni. Nejedna se o prijem ze zavisale cinnosti. Dekuji Petr

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:daneni a forma podani na FU kapitalovych prijmu v zahranici
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2019, 08:47:46 »
Asi bych to dala do přiznání k dani z příjmu do Přílohy č. 2, oddíl 2. Výpočet dílčího základu daně z ostatních příjmů (§ 10 zákona). Finanční správa vždy stanovuje tzv. jednotný kurz k 31.12. daného roku pro přepočet zahraničních příjmů na české koruny, tento můžete použít pro přepočet částky na CZK. Pojištění se z toho neplatí, není to příjem z podnikání.

petr techlovsky

• Host
« Odpověď #2 kdy: 18. 02. 2019, 15:21:26 »
Dekuji za odpoved. Vahal jsem zda Paragraf 8 ci 10. Dan bude 15%. Finance byli pripsane na uctu ceske banky v CZK. Je nutne tuto smenu z USD na CZK pro duvody danove prepocitat dle kurzu ci staci uvest skutecny prijem v CZK *( dany kursem )?

Jonas

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18. 02. 2019, 23:12:13 »
A jakou formu měl ten příjem? Pokud to byl prodej cenných papírů, tak jde i na zahraniční cenné papíry použít osvobození podle § 4 odst. 1 písm. x) ...

Platby GoPay

reklama