reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: daňové přiznání  (Přečteno 2093 krát)

Jana

  • Host
daňové přiznání
« kdy: 11. 02. 2019, 17:11:28 »
Dobrý den,

až letos když mě známý upozornil, že jako student s dvěma přijmy mám povinnosti podávat daňové přiznání jsem si uvědomila, že jsem ho za rok 2017 nepodala vůbec. s tím, že jsem měla dvě souběžná zaměstnání (DPP) cca od července roku 2017. Jaký mi teď hrozí postih, jsem student, takže přijmy nejsou nijak závratné, ale přesto se bojím sankcí od finančního úřadu. Jde nějak daň doměřit? Hrozí mi pokuta?

Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2019, 08:42:35 »
Píšete, že obě zaměstnání byla na dohodu o provedení práce. Pokud jste daňové slevy uplatňovala jen v jednom z nich (nikoli v obou zároveň), a pokud v tom druhém jste měla odměnu nižší než 10.000 Kč, tak byste měla být "v suchu" a povinnost podat přiznání vám nevznikla.

U DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně je srážková daň (pokud nepodepíšete Prohlášení poplatníka a neuplatníte si tím daňové slevy). Srážková daň je konečná a ani když máte DPP vícero naráz, tak pokud ve všech máte DPP, nevznikne vám povinnost podat přiznání. Pokud by odměna u DPP byla větší než 10.000 Kč měsíčně, nebo pokud byste u zaměstnavatele podepsala Prohlášení poplatníka a uplatňovala slevy (i u DPP do 10.000 Kč), tak místo srážkové daně by se vám strhávala zálohová daň (oboje jsou ve stejné výši 15%). U zálohové daně vzniká povinnost podat přiznání, pokud máte souběžně více zaměstnání, ve kterých máte zálohovou daň. Takže např. jedno zaměstnání se zálohovou daní a jedno (nebo i více) se srážkovou daní naráz jsou OK a přiznání se podávat nemusí.


 
Platby GoPay

reklama