reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Pronájem bytu - dle § 9 zákona č. 586/1992 Sb - odpisy  (Přečteno 47159 krát)

Milan

  • Host
Jsem fyzická osoba a majitelem bytu ( zapsán v KN). Byt jsem pořídil před více jak 5-ti lety. V současné době jsem provedl rekonstrukci bytu a budu byt pronajímat. Chtěl bych si zjistit reprodukční pořizovací cenu (soudním znalcem), abych mohl danit výdaje ve skutečné výši. Budu si vést daňovou evidenci, takže byt nebude spadat do obchodního majetku. Do výdajů chci zahrnout odpisy v odpisové skupině 5. Danil bych tedy zisk, který by se mi generoval z příjmu (nájemné) po odečtení skutečných nákladů (odpisy bytu + ostatní služby spojené s vlastnictvím bytu).
 Na místně příslušném FÚ mi bylo sděleno, že byt odpisovat nemohu - pouze paušální částkou. Vyjádření znělo, že zahrnování odpisů do výdajů je možné pouze u majetku evidovaném (zahrnutém) v obchodním majetku poplatníka.
Rád bych věděl správný výklad zákona.
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 
Platby GoPay

reklama