reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Rezident -Nerezident a DP  (Přečteno 1475 krát)

Juraj

  • Host
Rezident -Nerezident a DP
« kdy: 11. 03. 2019, 16:51:09 »
Občan SR bez trvalého pobytu ( odovzdany OP ), alebo prechodného pobytu na uzemí SR v roku 2018 prvych 6 mesiacov zamestnany na HPP v ČR, tu ale tiez bez TP alebo vybaveného PP. Stredisko zajmov určite ČR - zmluva na podnajom, učet v banke a príjem čisto len zo zamestnania. Za rok 2018 len príjem z HPP žiadny iny príjem ani 2  zamestnavatelia sučastne. 
Na Slovensku určite podavat DP nebudem - nemam tam TP ani príjem ostal som len občanom SR, tu neviem či mám povinnost DP podat ak som len bol zamestnanec bez iného príjmu, nepožadujem žiadnu slevu, splatky hypoteky, penzijne pripoistenie proste nič. Ak ano ako doplnit kolonky o pobyte prípadne adrese, dakujem
p.s na FU som samozrejme dostal odpoved určite podat a niekde rezident byt musíte?! viac nič.
Dakujem prípadne doplním informacie.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Rezident -Nerezident a DP
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2019, 23:21:52 »
Pokud jste v roce 2018 pobýval v ČR více než polovinu kalendářního roku, tak jste byl daňovým rezidentem v ČR. Lidé, kteří mají příjmy pouze ze zaměstnání, nemají v ČR povinnost podat přiznání k dani z příjmů. Pokud chtějí, tak ho podat mohou, ale není to jejich povinnost.


Juraj

  • Host
Re:Rezident -Nerezident a DP
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2019, 20:51:47 »
Dakujem za odpoved, ano pravidlo 183 dni pobytu som zaznamenal, myslel som si ale že sa to potom vztahuje na povinnost vybavenia si prechodného pobytu, to ako až teraž čítam je omyl, takže automaticky som sa bral za nerezidenta, ale sam som sa v povodnej otazke nabonzoval a som na 100% REZIDENT,  povinnost podat DP nemam ale možno by bolo dobre zistit, či mi nevznikne narok na vratenie dane, zatial ale stále nemam od zamestnavatela potvrdenie príjmu.


 
Platby GoPay

reklama